Csütörtökön érhet be a szerdai futamokban elvégzett munka az úszó Eb-n

Cseh László 200 méter pillangón, Hosszú Katinka pedig 200 méter vegyesen a legjobb idővel jutott be a csütörtöki döntőbe a londoni úszó Európa-bajnokságon, a szerdai finálékban szereplő magyarok közül Gyurta Gergely 1500 méter 4., Verrasztó Evelyn 100 méter gyorson 8. helyen végzett.

Verrasztó Evelyn egy visszalépésnek köszönhetően állhatott rajtkőre és nyolcadik lett 100 méter gyorson a szerdai döntőben, mivel a keddi elődöntőben a kilencedik legjobb idő volt az övé. A fináléban végig a nyolcadik helyen tempózott, és 56.52-vel csapott a célba.

Verrasztó Evelyn sűrű londoni napon van túl, döntőbe jutott, majd döntőzött – fotó: MTI/EPA/Patrick B. Krämer

Cseh, a 200 méter pillangó világbajnoka a második elődöntős futamban végig vezetve lett első úgy, hogy 1:54.29 perces Európa-bajnoki csúccsal csapott a célba.

„Még az utolsó ötvenen, a hajrán szeretnék javítani” – nyilatkozott a Cseh az M4 Sportnak, majd hozzátette, amellett, hogy önmagát kell elsősorban legyőznie, figyelnie kell Kenderesi Tamásra is, aki az első futamot jó hajrával, 1:56.02-vel nyerte meg, ez összesítésben a harmadik legjobb idő volt.

Hosszú 200 méter vegyesen – amelyen címvédő és világbajnok – végig vezetve 2:08.60 perccel bizonyult a leggyorsabbnak. Vele egy elődöntőben úszott – még a 100 gyors fináléja előtt – Verrasztó Evelin, ő 2:12.93-mal harmadik lett, összesítésben pedig negyedikként került a fináléba. Hosszú, aki 400 méter vegyesen és 200 méter háton már aranyérmet nyert a londoni Eb-n, később még a 100 méter hát elődöntőjében is úszott, ugyancsak címvédőként. Az első futamban elsőként végzett 1:00.03-mal, összesítésben pedig harmadikként került a döntőbe.

Az M4 Sport-nak nyilatkozva megerősítette, hogy csütörtökön mindkét döntőben elindul.

Ugyancsak úszhat csütörtökön fináléban Bohus Richárd, aki 50 méter háton futamában harmadik, összesítésben pedig ötödik lett 25.04 másodperces idővel.

Horváth Dávid 200 méter mellen a 12. helyen végzett 2:12.34 perces eredménnyel.

A londoni úszó Európa-bajnokság csütörtöki napjának eseményeit is élőben nézhetik az M4 Sporton és az m4sport.hu-n.