Kolumbia és az Egyesült Államok negyeddöntős a Copán

Az Egyesült Államok válogatottja győzött a labdarúgó Copa América A csoportjának harmadik fordulójában. Kolumbia ugyanebben a csoportban kikapott Costa Ricától.

Az Egyesült Államok gólját az első félidő közepén a tapasztalt középpályás, Clint Dempsey szerezte. Csapatának a második játékrészben roppant nehéz dolga volt, mert az angol Sunderland védője, DeAndre Yedlin a 47. és a 48. percben is sárga lapot kapott, így együttese emberhátrányba került. Az eredmény ennek ellenére nem változott.

Kolumbia válogatottja már korábban, a houstoni mérkőzés eredményétől függetlenül továbbjutott a nyolc közé, ezért José Pékerman szövetségi kapitány csak a szünet után küldte pályára a Real Madrid támadóját, James Rodríguezt, valamint a Juventus középpályását, Juan Cuadradót. Utóbbi egy gólpasszal segítette csapatát.

Eredmények, A csoport, 3. forduló:
Egyesült Államok-Paraguay 1-0 (1-0)
Kolumbia-Costa Rica 2-3 (1-2)

A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 6 pont (5-2), 2. Kolumbia 6 (6-4), 3. Costa Rica 4, 4. Paraguay 1