Babos nem bírt Kvitovával

Kikapott Petra Kvitovától, így nem jutott be a legjobb 32 közé egyesben Babos Tímea a riói olimpián.

A világranglistán 44. helyezett magyar játékos kétszettes mérkőzésen maradt alul a rangsorban 14. cseh ellenfelével szemben a teniszközpont harmadik legnagyobb – kemény borítású – pályáján.

Az első gém bő hét percig tartott, a kétszeres wimbledoni bajnok Kvitova nehezen tudta hozni adogatójátékát, a következő viszont már sokkal gyorsabban véget ért, majd a cseh teniszező a második szervajátékát is megnyerte, így negyedóra elteltével már 3:0-ra vezetett. A 23 éves Babos a második adogatásakor sem tudott felpörögni, 26 esztendős ellenfele határozottabban és pontosabban játszott. Ez leginkább az ötödik gémben látszott, amelyiket semmire nyerte. Babos a hatodik játékban összeszedettebb volt, így sikerült szépítenie, de nem sokkal később – 27 perc elteltével – már megvolt a játszmaelőny a négy éve, Londonban negyeddöntős cseh teniszezőnek.

A második szettben már jobban küzdött Babos, ezzel együtt nem volt elégedett a játékával, többször bosszankodott az elrontott lehetőségek miatt. Az első szervajátékát ekkor is elveszette, a másodikat és a harmadikat viszont hozta, s különösen ez utóbbiban volt kezdeményező, amivel 1:3-ról 2:3-ra alakította az állást. A következő három gémet viszont megint a világranglista korábbi második helyezettje nyerte, aki így rövid, 1 óra 6 perces mérkőzésen biztosította helyét a következő körben.

„A múlt héthez képest megpróbáltam agresszívabban játszani, de most ez egy ilyen nap volt, hogy ellenfelemnek sokkal jobban bejöttek az ütései” – kezdte értékelését a láthatóan csalódott Babos. „Nyilván egy topjátékos, többszörös Grand Slam-győztes, úgyhogy igazából nem volt váratlan, hogy ő nyert” – tette hozzá.

Elmondta még, hogy nagyon sok meccset játszott az elmúlt napokban, sok utazáson van túl, és nem is volt egyszerű a sorsolása. „Elég fáradt voltam fejben. Nem fizikálisan, úgy jól érzem magam. Ezzel együtt az ellenfelem nagyon jól játszott” – mondta.

Idén az eastbourne-i füves pályás WTA-verseny második fordulójában találkoztak először egymással, akkor is Kvitova győzött, de sokkal szorosabb mérkőzésen, 6:4, 7:6-ra. Babos négy éve, a londoni olimpián a második fordulóig jutott.

női egyes, 1. forduló (a legjobb 32 közé jutásért):
Petra Kvitova (cseh, 11.)-Babos Tímea 6:1, 6:2

Babos a program szerint párosban is szerepel vasárnap Jani Réka-Lucával, mégpedig a 9-es pálya negyedik mérkőzésén az Andreea Mitu, Raluca Olaru román kettős ellen, magyar idő szerint késő este.