Froome nyerte a hegyi menők csatáját

A Tour de France-győztes Chris Froome nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny szerdai, 11. szakaszát, összetettben viszont továbbra is a kolumbiai Nairo Quintana vezet.

A keddi pihenőnap után a Colunga és Pena Cabarga közötti 168,6 kilométeres etap várt a kerekesekre, akiknek az utolsó kilenc kilométerig sík terepen kellett haladniuk, a cél előtt azonban hegymenet következett. Így a várakozásoknak megfelelően a hegyi menők döntötték el egymás között az első helyeket.

Az éllovas Quintana és Froome a végéig együtt haladt, a hajrá pedig utóbbinak sikerült jobban.

Mögöttük a címvédő spanyol Alejandro Valverde, a cseh Leopold König és a háromszoros Vuelta-bajnok, szintén spanyol Alberto Contador ért célba hat másodperces hátránnyal.

Összetettben Quintana jelenleg 54 másodperccel van Froome és 1:05 perccel Valverde előtt.

3. Valverde 1:05 p h.

Csütörtökön a Los Corrales de Buelna és Bilbao közötti, 193,2 kilométeres táv vár a mezőnyre.