Bukott a világbajnok az Ausztrál Nagydíjon

Cal Crutchlow volt a leggyorsabb MotoGP-ben a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Ausztrál Nagydíján. Ő az első brit motoros, aki a Phillip Island-i versenyen győzni tudott. Pályafutása során másodszor nyert MotoGP-ben.

A vb-címét múlt héten bebiztosító spanyol Marc Marquez bukott. Moto2-ben a svájci Thomas Lüthi győzött, aki ezzel felzárkózott a második helyre, 22 pontra megközelítve az ezúttal csak 12. helyezett francia Johann Zarcót. A Moto3-as versenyt a hatodik körben megszakították több bukás miatt, majd az újraindított körözésben a már világbajnok dél-afrikai Brad Binder volt a leggyorsabb, aki idénybeli hatodik győzelmét aratta. A szezonból a Malajziai és a Valenciai Nagydíj van hátra.

Marc Marquez bukása az Ausztrál Nagydíjon - fotó: EPA/Tracey Nearmy Marc Marquez bukása az Ausztrál Nagydíjon – fotó: EPA/Tracey Nearmy