Nehéz dolga lesz Nadalnak a negyeddöntőben

Utolsóként Milos Raonic és Rafael Nadal jutott be egyesben a legjobb nyolc közé a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon, az év első Grand Slam-tornáján.

A harmadikként rangsorolt kanadai teniszező – aki Andy Murray és Novak Djokovic búcsúja után immár a legmagasabban rangsorolt férfijátékos a mezőnyben – négy szettben verte hétfőn a spanyol Roberto Bautistát, míg a 2009-es bajnok Nadal a francia Gael Monfils ellen nyert, ugyancsak négyjátszmás meccsen.

A 26 éves Raonic és a 30 esztendős, volt világelső Nadal egymással találkozik majd a negyeddöntőben.

M. Zverev (német)-Federer (svájci, 17.)
Wawrinka (svájci, 4.)-Tsonga (francia, 12.)

Lucic-Baroni (horvát)-Brady (amerikai) 6:4, 6:2

Vandeweghe (amerikai)-Muguruza (spanyol, 7.)
V. Williams (amerikai, 13.)-Pavljucsenkova (orosz, 24.)
Ka. Pliskova – Lucic-Baroni
Konta – S. Williams

korábban:

női páros, nyolcaddöntő:

Mattek-Sands, Safarová (amerikai, cseh, 2.)-Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz) 6:3, 6:4