Így szerepeltek légiósaink - körkép

Hétről-hétre összegyűjtjük a külföldön játszó magyar labdarúgók teljesítményeit.

Nikolics Nemanja gólpasszal hívta fel magára a figyelmet a Chicago Fire Philadelphia Union ellen 1–0-ra megnyert felkészülési mérkőzésen. Nikolics egy gólt is szerzett, ám a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.

A Bundesligában játszó Szalai Ádám az 58.percben állt be, ám csapata, a Hoffenheim vereséget szenvedett. Az RB Leipzig kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte kilencven percen keresztül a Hamburg ellen elvesztett hazai találkozón.

Nagy Ádám a kispadról nézte végig a Bologna mérkőzését, ahol csapata 3–1-re kikapott a Sampdoria vendégeként, úgy, hogy a 81. percig vezetett. Szintén az olasz élvonalban érdekelt Palermo színeiben a 84. percben állt be Balogh Norbert, aki kapufát lőtt.

Korhut Mihály néhány hete szenvedett combizomhúzódást, ám a hétfőtől ismét edzésbe áll orvosi felügyelet mellett. A Hapoel Beer-Seva magyar játékosa lehet, hogy pályára is léphet, a Besiktas elleni labdarúgó Európa-liga-mérkőzésen, amit csütörtökön rendeznek.

Arab Emírségek:
al-Nasr–al-Vahda 3–0 (Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést.)

Katar–Stars League:
al-Arabi–al-Garafa 2–0 (Németh Krisztián csereként állt be a 62.percben.)

Németország–Bundesliga:
Wolfsburg–Hoffenheim 2–1 (Szalai Ádám csereként állt be az 58.percben.)
RB Leipzig–Hamburg 0–3 (Gulácsi Péter végigjátszotta a találkozót.)

Németország–Bundesliga 2.:

Düsseldorf–Kaiserslautern 1–1 (Stieber Zoltán nélkül lépett pályára a Kaiserslautern.)
Erzgebirge Aue–Greuther Fürth 0–0 (Megyeri Balázs és Pintér Ádám is a kezdőben kapott helyet a Fürthnél.)

Lengyelország–Ekstraklasa:
Arka Gdynia–Legia Warszawa 0–1 (Nagy Dominik nem lépett pályára.)
Plock–Slask Wroclaw 1–1 (Mervó Bence nem került be a meccskeretbe.)
Ruch Chorzów–Cracovia 0–1 (Litauszki Róbert nem került be a meccskeretbe.)

Olaszország–Serie A:
Palermo–Atalanta 1–3 (Balogh Norbert csereként állt be a 84.percben, míg Sallai Roland a kispadról nézte a mérkőzést.)
Sampdoria–Bologna 3–1 (Nagy Ádám a kispadról nézte végig a találkozót.)