Egyéni csúcsok a fedettpályás ob-n

Kazi Tamás 3:40.05 perces egyéni csúccsal győzött 1500 méteren a fedettpályás atlétikai országos bajnokság szombati napján.

A BOK (volt Syma) csarnokban zajló ob-n Kazi 11 másodpercet vert rá a második helyen célba érkező Kiss Gergőre. Jó formáját jelzi, hogy most a kedden futott egyéni legjobbját javította tovább, a március 3. és 5. között sorra kerülő belgrádi fedettpályás Európa-bajnokság szintjét már korábban teljesítette.

A sprinttávokon a férfiaknál Sipos János 6.71 másodperccel szintén egyéni csúcsot futott, míg Nguyen Anasztázia 7.42 másodperccel idei legjobbját érte el. Férfi magasugrásban Bakosi Péter szezonbeli legjobbjával, 2,19 méterrel győzött.

Az ob – mely az egyik utolsó lehetőség az Eb-szintteljesítésre – vasárnap 13.30-kor folytatódik.