Elfogadták a Debrecen fellebbezését

Nem játsszák újra a Debrecen és a Corona Brasov negyeddöntős párharcának első mérkőzését a jégkorong MOL Ligában a magyar szövetség (MJSZ) elnökségének szerdai döntése szerint.

A két csapat első, múlt keddi mérkőzésének – melyet 6-3-ra a Debrecen nyert hazai pályán – eredményét eredetileg törölték, miután a kiküldött szlovák bírók nem érkeztek meg a helyszínre, így semleges helyett magyar játékvezetők fújták a meccset.

A Brassó megóvta az eredményt, a versenybírósági bizottság pedig múlt pénteken jóváhagyta azt, mert véleménye szerint a találkozót nem kellett volna lejátszani, de ha már megtörtént, akkor is csak barátságos mérkőzésként lehetett volna számításba venni. A találkozót eredetileg kedden ismételték volna meg, ám a Debrecen fellebbezett, az MJSZ elnöksége pedig szerdán úgy döntött, hogy a mérkőzést nem játsszák újra – áll a szövetség honlapján. A határozattal szemben nem élhetnek jogorvoslattal az érintettek, így az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 2-2.

A következő összecsapásra szerdán (ma) délután Debrecenben kerül sor 18 órától.