Hosszabbításban szerzett szabadrúgásgóllal győztek az U17-esek

M4 Sport/m4sport.hu
U17-es válogatottunk sokáig egygólos hátrányban futballozott, de a hajrában maga javára fordította az oroszok elleni mérkőzést a hazai rendezésű elitkörben. A találkozó hőse a válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik volt, aki előbb a 74. percben, majd a hosszabbításban is szabadrúgásból talált a kapuba.

„Ez az igazi arca a csapatnak, amit a második félidőben mutatott. Köszönet jár a stáb minden tagjának, mindenkinek nagy szerepe volt abban, hogy így alakulhatott a mérkőzés vége. Óriási munkát végeztek a játékosok, hatalmas futómennyiséggel, sok párharccal, mindenkinek jár a dicséret” – értékelt a lefújást követően Szélesi Zoltán.

A csoport másik mérkőzésén a norvégok 3-0-ra legyőzték az izraeli válogatottat.

A mieink hátralévő mérkőzését az M4 Sport és az m4sport.hu élőben közvetíti.

U17-es Eb-selejtező, elitkör, 2. forduló:
Oroszország – Magyarország 1-2 (1-0)
Gól: Prutsev (15.), illetve Szoboszlai (74., 83.)

Magyarország: Ásványi Balázs – Kovács Krisztián (Major Gergő, 70.), Mocsi Attila, Bolla Gergő, Majnovics Martin – Csonka András, Szoboszlai Dominik – Schön Szabolcs, Bencze Márk (Tímári Norman, 41.), Csoboth Kevin (Szerető Krisztofer, 53.) – Szendrei Norbert

A csoport állása: 1. Norvégia 4 pont (5–2), 2. Izrael 3 (1–3), 3. Magyarország 3 (2–2), 4. Oroszország 1 (3–4)