A Szombathely nyerte a Swietelsky-csatát

haladas.hu
A Mezőkövesd elleni bajnoki jegyében játszott Sopronban felkészülési meccset az NB I. középmezőnyében tanyázó Haladás, amely 3-1-re legyőzte "fiókcsapatát".

Gólváltással kezdődött a mérkőzés, a hatodik percben Mészáros balról, 33 méterről elvégzett szabadrúgásába senki sem ért bele, a soproni kapus pedig a bal sarokba tenyerelte a labdát (0-1). Egy perc múlva büntetőből, Erdélyi révén egyenlített a hazai együttes (1-1). Ezt követően mezőnyjáték folyt, a vasiak főleg pontrúgásokból veszélyeztettek. Halmosi beadása után nagy kavarodás támadt, ám a védők felszabadítottak. A 19. percben ismét Halmosi végzett el szabadrúgást, a védőkről kipattanó labdát Williams 14 méterről kapura tűzte, de egy bekk belelépett a lövésbe. A 24. percben Gyürki öt méteres fejesét Gyurján nagy bravúrral hárította – szól a Hali honlapjának beszámolója.

Szünet után Winkler jobbról belőtt labdáját Szántó öt méterről a bal felső sarokba fejelte (1-2). A folytatásban a vendégek futballoztak fölényben, ám komoly helyzetig nem jutottak el, a 71. percben Csordás hazaadása átpattant a kapus lábán – öngól (1-3). A fölényben futballozó vasiak biztosan nyertek.

felkészülési mérkőzés
Sopron, 100 néző
Swietelsky-Sopron – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (1-1)
Gól: Erdélyi (7.), illetve Mészáros (6.), Szántó, Csordás (öngól, 71.)

Haladás: Gyurján (Lévay, 62.) – Schimmer (Szántó, 46.), Wils, Devecseri, Hídvégi – Kovács (Kovalovszki, 65.), Iszlai (Varga K., 46.), Overgoor – Mészáros, Williams (Kiss T., 46.), Halmosi (Winkler, 46.)
Vezetőedző: Mészöly Géza

Mészöly Géza: A találkozó jól segítette a felkészülést a Mezőkövesd elleni bajnokira, hiszen jó mérkőzést vívtunk és ritmusban maradtunk. Másrészt a soproniakkal mindig preztízsmeccseket vívunk, már csak azért is, mert sok játékosunk szerepel náluk kölcsönben, akik bizonyítani akarnak. A második félidőben fiataljaink jól felvették a ritmust, ügyesen szálltak be, bizonyították, hogy lehet rájuk számítani.”

Az NB I-es csapatok tervezett felkészülési összecsapásai a válogatott mérkőzése miatt szünetben:

2017. 03. 22., 15.30: Ferencvárosi TC – Soroksár 3-2 (2-2)
2017. 03. 23., 11:00: MTK Budapest – SZEOL SC (helyszín: Lantos Mihály Sportközpont, 3-as pálya) 5-0 (2-0)
2017. 03. 23., 15.00: Austria Wien (osztrák) – Gyirmót FC (helyszín: Steinbrunn) 2-0 (1-0)
2017. 03. 23., 15.00: Újpest FC – Dunaújváros PASE 3-0 (0-0)
2017. 03. 23., 16.00: Mezőkövesd Zsóry FC-Budaörs 2-1 (1-1)
2017. 03. 24., 11.00: Swietelsky-Sopron-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (1-1)
2017. 03. 24., 11.30: Cegléd – Paksi FC
2017. 03. 24., 13.00: DVSC-MFK Zemplim Michalovce (szlovák)
2017. 03. 24., 14.30: Cigánd – Vasas FC (helyszín: Dunakeszi)
2017. 03. 24., 16.00 Diósgyőri VTK – FC Tatran Prešov (szlovák)
2017. 03. 25., 14.00: Budapest Honvéd – BFC Siófok
2017. 03. 25., 15.30: MTK Budapest – FK Spartak Subotica (szerb)
2017. 03. 25., 16.00: NK Slaven Belupo (horvát) – Videoton FC 16.00 (helyszín: Kapronca)