Berlinben ért véget a Tatabánya EHF Kupa-szereplése

A Grundfos Tatabánya KC 28-22-re kikapott a német Füchse Berlin otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa elődöntőjébe jutásért rendezett párharc szombati visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

férfi EHF Kupa, az elődöntőbe jutásért, visszavágó:
Füchse Berlin (német)-Grundfos Tatabánya KC 28-22 (14-13)
a Tatabánya gólszerzői: Grigoras, Juhász Á. 5-5, Vujovic 3, Szöllősi B., Leimeter, Dénes J., Vranjes 2-2, Pásztor Á. 1.

Továbbjutott: a Füchse Berlin, kettős győzelemmel, 58-47-es összesítéssel

Miután a berliniek egy héttel ezelőtt 30-25-re megnyerték a párharc első meccsét Győrben, a visszavágó csupán formalitásnak tűnt. Bár Harsányi Gergely és Milos Bozovic is hiányzott, a magyar csapat az első félidőben jól tartotta magát, minek köszönhetően a szünetben szoros volt az állás.

A második felvonás elején még egyenlített a Tatabánya, de a folytatásban hatékonyabban, pontosabban kézilabdáztak a hazaiak és magabiztosan jutottak a göppingeni négyes döntőbe.

A Füchse Berlin – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Steffen Fäth volt hat góllal.