Rossi az utolsó körben szó szerint bukta a futamot és a vezetést

A királykategóriában, a MotoGP-ben a spanyol Maverick Vinales nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Francia Nagydíját, miután a verseny előtt az összetettben még élen álló olasz Valentino Rossi vezető pozícióban bukott az utolsó körben.

A Moto3-ban tömeges bukás történt, amelyben legalább tizenkét pilóta volt érintette. A baleset miatt hosszas szünet után tudták csak folytatni a küzdelmet, s a távot 16 körösre rövidítették le. Végül az összetettben élen álló spanyol Joan Mir ért elsőként a célba, s így növelte előnyét a pontversenyben.

A Moto2-ben a pontversenyben élen álló olasz Franco Morbidelli idénybeli negyedik győzelmét aratta.