A Stanley-kupáért játszhat a Nashville

A Nashville Predators a hatodik mérkőzésen begyűjtötte negyedik győzelmét az Anaheim Duckszal szemben, ezzel - története során először - bejutott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nagydöntőjébe.

Az 1997-ben alapított, Tennessee állambeli klub már azzal történelmi tettet hajtott végre, hogy bejutott a nyugati döntőbe, korábban ugyanis még ez sem sikerült neki. A párharc hétfői összecsapásán jól kezdett, az első harmadban kétgólos előnybe került, a harmadik szakasz közepén azonban 3–3 volt az állás. A negyedik nashville-i találatot – saját maga harmadikját – Colton Sissons szerezte az 54. perc végén, majd a hajrában is esett még két hazai gól Filip Forsberg és Austin Watson jóvoltából. A győzelemhez a kapus Pekka Rinne 38 védéssel járult hozzá.

A Nashville ellenfele a nagydöntőben az Ottawa Senators vagy a címvédő Pittsburgh Penguins lesz.