217 km akár 50 fokban 36 óra alatt– Lubics Szilvia teljesítette a Badwatert

Lubics Szilvia 36:09:12 órás időeredménnyel negyedik lett a 217 kilométeres, extrém nehézségű Badwater ultrafutóversenyen a nők között.

Lubics Szilvia a második magyar nő, aki a Badwateren célba ért, az első Pallos Judit volt 2006-ban.

A világ egyik legkeményebb kihívásának tartott Badwater indulói hétfő este három hullámban rajtoltak el a kaliforniai Halál-völgyből. A verseny az Egyesült Államok legmélyebb pontjáról, a tengerszint alatti 85 méteres magasságon elterülő Badwater-medencéből indul, és a 2530 méter magas Whitney-hegy lábánál ér véget. Az útvonal összesen 4450 méter szintemelkedést tartalmaz. A versenyzőknek 48 óra alatt kell teljesíteniük a távot.

A sivatag extrém melege nehezítette a futók dolgát, éjszaka is 40 Celsius-fok körüli hőmérséklet volt, ám nappalra akár 50 fokra is melegedett.

A férfiak versenyét a japán Vataru Iino nyerte 24:56:19 órás idővel, a nők közül elsőként az amerikai Sandra Villines ért célba 34:34:43 óra alatt.