Csonka 14. sportpisztolyban, két magyar érem a junioroknál

A címvédő Csonka Zsófia a 14., míg Nemes Adrenn a 22. helyen végzett a női sportpisztolyos versenyben a bakui sportlövő Európa-bajnokságon, melyen a juniorok ugyanezen számában Major Veronika bronz-, míg a csapat ezüstérmet szerzett.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Csonkáék számára közepesre sikerült csütörtöki 30 – úgynevezett – pontlövészet után pénteken a 30 gyors lövésben Csonka és Nemes is javított, ám a fináléra nem volt esélyük. Csonka Zsófia 578, míg Nemes Adrienn 573 körrel végzett, a nyolcas döntőbe jutáshoz viszont legalább 582 körre volt szükség.

A junioroknál a júniusi korosztályos világbajnokságon ebben a számban ötödik – légpisztolyban idén Eb-győztes, csapatban vb-aranyérmes – Major az alapversenyben egészen parádésan célzott, s 587 körrel toronymagasan végzett az élen. A fináléban aztán a harmadik helyen zárt. Csapatban Egri Viktóriával és Forrási Boglárkával közösen 1693 körrel szerezte meg a második helyet.