Baji Balázs elődöntős 110 gáton

M4 Sport/m4sport.hu
Baji Balázs 13.35-ös idővel, magabiztos futással, futam másodikként jutott be a 110 méteres gátfutás vasárnap esti elődöntőjébe.

Az országos csúcsot a júliusi Gyulai Memorialon 13.15 másodpercre javító gátfutónál többen is jobban kapták el a rajtot az első előfutamban, ám magabiztos futással egy híján minden társát megelőzte, s a végén még kissé ki is engedhetett. Így 13.35 másodperccel zárt másodikként, a futamot 13.23-mal a jamaicai Omar McLeod nyerte.

„Az eleje komótos volt, de aztán rátaláltam a ritmusra, és jó helyen értem célba” – értékelt Baji az M4 Sportnak. Hozzátette, jól érezte magát a futamon, amely „felvezetése” volt a világbajnokságnak, s ezután következik számára az igazi verseny.

„Jó formában érkeztem, sorra döntöttem a saját csúcsaimat. Bízom benne, hogy legalább ezt a szintet el tudom érni, vagy még jobbat is esetleg” – mondta a sportoló.

A magyar atléta futását az m4sport.hu-n élőben követhetik 21:10-től.