Döbbenetes dráma és meglepetés Usain Bolt utolsó futásán

Érem nélkül és sérüléssel zárta pályafutása utolsó futását Usain Bolt, aki szombaton este a 4x100-as jamaicai váltó negyedik tagjaként meghúzódott élete utolsó 100 méterén.

A nyolcszoros olimpiai bajnok jamaicai sprinter az esti program zárószámában a 4x100 méteres váltó utolsó embereként volt érdekelt: a 30 éves klasszis a harmadik helyen, viszonylag nagy hátrányban kapta meg a botot, láthatóan hihetetlen erőket kellett volna megmozgatnia a sikerhez, azonban körülbelül 20 méter után begörcsölt és összeesett.

Bolt végül percekig feküdt a pályán, majd felkelt és az utolsó métereket sántikálva tette meg, ám addigra már nem volt kezében a staféta, így eredmény nélkül zárta élete utolsó futását.

A győzelmet hatalmas meglepetésre a hazai pályán futó brit négyes szerezte meg a döntő nagy esélyeseként számon tartott amerikaiakat megelőzve. A bronzérmet a japánok nyakába akasztják.

A Bolt utolsó futásáról készült képgalériát IDE KATTINTVA nézheti meg.
4x100 végeredmény férfi