Elrontották Mo Farah londoni búcsúját

Nem sikerült aranyéremmel búcsúznia a hazai rendezésű világbajnokságtól Mo Farahnak, aki „csak” a második helyen ért célba az 5000 méter szombat esti fináléjában.

Az olimpiai- és világbajnok hosszútávfutó jól tempózott végig, és az élmezőnyben kezdte az utolsó 400 métert, de az utolsó kör felénél már érezni lehetett, hogy félresikerülhet londoni búcsúja.

Farah fogta a fejét a futam után (Fotó: EPA/Srdjan Suki)

A brit futót két etióp riválisa is meglepte hosszú hajrájával, és bár a táv végén jött a legendássá vált sprintje, az Muktar Edris mögött csak a második helyre volt elég, a bronzérmet az amerikai Paul Kipkemoi Chelimo szerezte meg.

Farah azért nem maradt arany nélkül utolsó vb-jén, hiszen 10000 méteren nem tudták megverni, így négyszeres olimpiai- és hatszoros világbajnokként búcsúzik a pályától. Két Gyémánt Liga-versenyen ugyan még indul a szomáliai származású futó, de a jövőben csak maratoni távon tervez versenyezni.