Fölényes győzelemmel kezdett az Universiadén a magyar pólóválogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott magabiztosan legyőzte hétfőn a Dél-afrikai Köztársaság csapatát a tajvani Universiadén, a csoportkör utolsó fordulójában és szerdán, a nyolcaddöntőben a Koreai Köztársaság együttesével találkozik.

„A meccs első felében gyakoroltunk olyan játékelemeket is, amelyek esetleg használható taktikai fegyverek lehetnek a negyeddöntőben” – nyilatkozta a magyar szövetség honlapjának a csapatot irányító Märcz Tamás. A szakember hozzátette: együttese lendületesen, magabiztosan játszott, viszont sajnálja, hogy az öt gólt szerző Kovács Péter ujja megsérült.

A magyar válogatott pénteken Kanada legyőzésével kezdett (17-3), majd vasárnap kikapott Szerbiától (4-8).

Nyolcaddöntős ázsiai ellenfele az A csoportban a harmadik helyen zárt. A házigazda tajvani együttes ellen nyert (17-4), de európai riválisaitól kikapott, a britektől 11-7-re, a franciáktól pedig 16-8-ra.

Eredmény (a magyar szövetség honlapjáról):
Férfi vízilabda, C csoport, 3. forduló:

Magyarország – Dél-afrikai Köztársaság 24-5 (8-1, 4-2, 7-1, 5-1)

A magyar csapat gólszerzői: Kovács Péter 5, Kovács Gergő 5, Sedlmayer 4, Gyárfás T. 2, Lőrincz 2, Német T. 2, Bundschuh 2, Pohl, Jansik Sz.

A csoport végeredménye: 1. Szerbia 6 pont, 2. Magyarország 4, 3. Kanada 2, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0