Nyolc közé jutott az Eb-n a magyar asztalitenisz-válogatott

A magyar női válogatott bejutott a legjobb nyolc közé az asztaliteniszezők csapat Európa-bajnokságán, Luxembourgban, miután a csoportszakasz csütörtöki utolsó fordulójában 3-0-ra legyőzte a svéd együttest.

Az élvonalban szereplő, Bátorfi Zoltán irányította gárda – amelyben ezúttal már ismét asztalhoz állhatott a szerdán kisebb megfázással küzdő Póta Georgina – úgy verte meg 3-0-ra a skandináv riválist, hogy mindhárom meccs öt játszmában dőlt el.

Az elsőben Póta már 2-0-ra is vezetett párostársa, Matilda Ekholm ellen, aki azonban egyenlíteni tudott, s a döntő szett is csak szoros csatában dőlt el a magyar játékos javára.

Az igazi bravúrt aztán Madarász Dóra mutatta be a második összecsapáson azzal, hogy 0-2-ről fordítva megverte a 2013-as egyéni Európa-bajnok Li Fent. A két pingpongost közel ötven hely választja el egymástól a világranglistán, a kínai származású svéd az 53., Madarász pedig a 100. a nemzetközi szövetség rangsorában.

A harmadik mérkőzésen Pergel Szandra is megküzdött Linda Bergströmmel, de végül neki is sikerült győznie, s ezzel a magyar válogatott nyerte a ki-ki meccset.

Két kör után mindkét csapat egy-egy győzelemmel állt, így a tét az volt, hogy melyik szerzi meg a címvédő németek mögött a második továbbjutó helyet.

A női bajnoki divízióban a csoportokból az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe, a harmadikak és negyedikek pedig a 9-16. helyért játszhatnak a folytatásban.

A magyarok következő ellenfele egyelőre nem ismert. Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):