Olimpia Vívás Női párbajtőr egyéni

Szász Emese Rio első magyar olimpiai bajnoka

| Forrás: m4sport.hu, MTI
A női párbajtőr döntőjében Szász Emese óriási csatában az olasz Rossella Fiamingo legyőzésével lett olimpiai bajnok.

A szám egyetlen magyar indulója a legjobb 32 között kapcsolódott be a küzdelmekbe, és az észt Julija Beljajeva, valamint a dél-koreai Kang Joung Mi egyformán 15-11-es, továbbá a japán Szato Nozomi fölényes, 15-4-es legyőzésével jutott el az elődöntőig, ahol a francia Lauren Rembit 10-6-ra verte. Az aranyéremért a tavaly és tavalyelőtt is világbajnok Rossella Fiamingóval vívott. Az olasz úgy jutott tovább az elődöntőből, hogy háromtusos hátrányt dolgozott le az utolsó szakaszban a kínai Szun Ji-vennel szemben, majd a ráadásban a döntő találatot is bevitte.

A két, egyformán balkezes vívó fináléját az olasz kezdte jobban, ez első tus az övé volt, majd Szász egyenlítése után kétszer megint pontosan fejezte be akcióját. A folytatásban is maradt az egy-két találatnyi előnye, de a magyar vívó szívósan tapadt rá, 4-6-nál például látványos lábra szúrással csökkentette hátrányát. A második három perc együttes találattal kezdődött, aztán Fiamingo növelte előnyét három gyorsan kivitelezett akcióval, s ezzel már 10-6-ra, majd az ezt követő együttes találattal, 11-7-re vezetett. Szász nehéz helyzetbe került, egylámpás tusokra volt szüksége, ő pedig remek akciókkal egyre csökkentette hátrányát. A második szünet előtt aztán előbb az olasz, majd a magyar volt eredményes.
A harmadik szakasz 12-11-es Fiamingo előnyről indult, de most homlokegyenest az ellenkezője történt annak, mint ami az első pihenő után. Szász Emese ugyanis előbb gyorsan egyenlített, majd a vezetést is átvette (13-12). “Elöl a penge, elöl a penge” – instruálta hangosan tanítványát Kulcsár Győző a pást mögül, a 33 éves párbajtőröző pedig végrehajtotta az utasítást, továbbra is terelte hátrébb riválisát, aki egy pengeváltásból ismét rosszul jött ki, a magyar vívó pedig eltalálta. Innentől egyetlen tusra volt szükség a riói olimpia első magyar aranyérméhez, Szász Emese pedig együttes találattal pontot tett a finálé végére.

A Vasas 33 éves, egyéniben vb-második és -harmadik, Eb-bronzérmes vívója messze a legjobb eredményét érte el olimpián, mivel 2008-ban, Pekingben 12., négy éve, Londonban pedig 25. volt. A mostani a magyar vívósport 36. aranyérme, női párbajtőrben pedig – Nagy Tímea 2000-es és 2004-es sikere után – a harmadik.

Eredmények:
a 32 között:
Szász Emese-Julija Beljajeva (észt) 15-11

a 16 között:
Szász-Kang Joung Mi (dél-koreai) 15-11

negyeddöntő:
Szász-Szato Nozomi (japán) 15-4

elődöntő:
Szász-Lauren Rembi (francia) 10-6
Rosella Fiamingo (olasz)-Szun Ji-ven (kínai) 12-11

a 3. helyért:
Szun-Rembi 15-13

döntő:
Szász-Fiamingo 15-13
A végeredmény, olimpiai bajnok:

1. SZÁSZ EMESE (MAGYARORSZÁG)
2. Rossella Fiamingo (Olaszország)
3. Szun Ji-ven (Kína)

 

“Épp a sírás kerülget, mert végre sikerült az, amiért évek óta dolgoztam” – mondta a magyar újságíróknak az eredményhirdetés után a láthatóan még mindig meghatódott bajnok, aki arra a kérdésre, hogy négy tusnyi hátrányban mire gondolt, azt válaszolta: úgy volt vele, ha már itt van a döntőben, mindent megtesz azért, hogy faragjon a különbségen. – “Ez az olasz lány nem tartozik a kedvenc ellenfeleim közé, a mérlegem nem túl pozitív ellen, de bíztam benne, hogy most meg lehet csípni.” Szász azt is elárulta, hogy azért túnhetett mosolygósnak még nagy hátrányban is, mert amiért eljött Rióban, azt már a fináléba kerüléssel megszerezte. – “Valóban, sokszor voltam görcsös korábban, most viszont felszabadultan vívtam.”

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

object(SimpleXMLElement)#15593 (1) { [0]=> string(1) "E" } object(SimpleXMLElement)#15502 (1) { [0]=> string(1) "E" } object(SimpleXMLElement)#15593 (1) { [0]=> string(1) "D" } object(SimpleXMLElement)#15502 (1) { [0]=> string(1) "D" } object(SimpleXMLElement)#15593 (1) { [0]=> string(1) "J" } object(SimpleXMLElement)#15502 (1) { [0]=> string(1) "J" }
  • Szeptember

    1

  • Szeptember

    2

  • Szeptember

    3

  • Szeptember

    4

  • Szeptember

    5

  • Szeptember

    6

  • Szeptember

    7

  • Szeptember

    8

  • Szeptember

    9

  • Szeptember

    10

  • Szeptember

    11

  • Szeptember

    12

  • Szeptember

    13

  • Szeptember

    14

  • Szeptember

    15

  • Szeptember

    16

  • Szeptember

    17

  • Szeptember

    18

  • Szeptember

    19

  • Szeptember

    20

  • Szeptember

    21

  • Szeptember

    22

  • Szeptember

    23

  • Szeptember

    24

  • Szeptember

    25

  • Szeptember

    26

  • Szeptember

    27

  • Szeptember

    28

  • Szeptember

    29

Asztalitenisz

36 esemény

Online stream

00:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

00:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

00:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

00:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

01:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

01:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

01:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

01:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

02:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

02:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

02:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

02:00

Selejtező, 3. forduló

Online stream #01

15:00

Selejtező, 3. forduló

15:00

Selejtező, 3. forduló

15:00

Selejtező, 3. forduló

15:00

Selejtező, 3. forduló

16:00

Selejtező, 3. forduló

16:00

Selejtező, 3. forduló

16:00

Selejtező, 3. forduló

16:00

Selejtező, 3. forduló

17:00

Selejtező, 3. forduló

17:00

Selejtező, 3. forduló

17:00

Selejtező, 3. forduló

17:00

Selejtező, 3. forduló

18:00

Selejtező, 3. forduló

18:00

Selejtező, 3. forduló

18:00

Selejtező, 3. forduló

18:00

Selejtező, 3. forduló

21:00

Selejtező, 4. forduló

Online stream #11

21:00

Selejtező, 4. forduló

21:00

Selejtező, 4. forduló

21:00

Selejtező, 4. forduló

22:00

Selejtező, 4. forduló

22:00

Selejtező, 4. forduló

Online stream #11

22:00

Selejtező, 4. forduló

22:00

Selejtező, 4. forduló

Cselgáncs

102 esemény

Online stream

15:00

Legjobb 64

15:00

Legjobb 64

Online stream #06

15:00

Legjobb 64

15:00

Legjobb 64

15:05

Legjobb 64

15:07

Legjobb 32

15:07

Legjobb 64

Online stream #06

15:10

Legjobb 64

15:10

Legjobb 64

15:14

Legjobb 32

15:14

Legjobb 32

Online stream #06

15:15

Legjobb 64

15:15

Legjobb 64

15:20

Legjobb 64

15:20

Legjobb 64

15:21

Legjobb 32

15:21

Legjobb 32

Online stream #06

15:25

Legjobb 64

15:28

Legjobb 32

15:28

Legjobb 32

Online stream #06

15:30

Legjobb 64

15:30

Legjobb 64

15:35

Legjobb 32

15:35

Legjobb 64

15:35

Legjobb 32

Online stream #06

15:35

Legjobb 64

15:40

Legjobb 64

15:40

Legjobb 64

15:42

Legjobb 32

Online stream #06

15:42

Legjobb 32

15:45

Legjobb 64

15:49

Legjobb 32

15:49

Legjobb 32

Online stream #06

15:50

Legjobb 64

15:50

Legjobb 64

15:55

Legjobb 64

15:55

Legjobb 64

15:56

Legjobb 32

15:56

Legjobb 32

Online stream #06

16:00

Legjobb 64

16:00

Legjobb 64

16:03

Legjobb 32

16:03

Legjobb 32

Online stream #06

16:05

Legjobb 64

16:05

Legjobb 64

16:10

Legjobb 32

Online stream #06

16:10

Legjobb 64

16:10

Legjobb 32

16:10

Legjobb 64

16:15

Legjobb 64

16:15

Legjobb 64

16:17

Legjobb 32

Online stream #06

16:17

Legjobb 32

16:20

Legjobb 32

16:20

Legjobb 32

16:24

Legjobb 32

16:24

Legjobb 32

Online stream #06

16:30

Legjobb 32

16:30

Legjobb 32

16:31

Nyolcaddöntő

Online stream #06

16:31

Nyolcaddöntő

16:38

Nyolcaddöntő

Online stream #06

16:38

Nyolcaddöntő

16:40

Legjobb 32

16:40

Legjobb 32

16:45

Legjobb 32

16:45

Nyolcaddöntő

16:45

Nyolcaddöntő

Online stream #06

16:50

Legjobb 32

16:50

Legjobb 32

16:52

Nyolcaddöntő

16:52

Nyolcaddöntő

Online stream #06

16:59

Nyolcaddöntő

Online stream #06

16:59

Nyolcaddöntő

17:06

Nyolcaddöntő

17:06

Nyolcaddöntő

Online stream #06

17:13

Nyolcaddöntő

Online stream #06

17:13

Nyolcaddöntő

17:20

Nyolcaddöntő

Online stream #06

17:20

Nyolcaddöntő

17:27

Negyeddöntő / Vigaszág

17:27

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

17:34

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

17:34

Negyeddöntő / Vigaszág

17:41

Negyeddöntő / Vigaszág

17:41

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

17:48

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

17:48

Negyeddöntő / Vigaszág

20:30

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

20:37

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

20:44

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

20:51

Negyeddöntő / Vigaszág

Online stream #06

20:58

Elődöntő

Online stream #06

21:05

Elődöntő

Online stream #06

21:12

Elődöntő

Online stream #06

21:19

Elődöntő

Online stream #06

21:26

Elődöntő

Online stream #06

21:33

Elődöntő

Online stream #06

21:40

Döntő - Aranyérem

Online stream #06

21:47

Elődöntő

Online stream #06

21:54

Elődöntő

Online stream #06

22:01

Döntő - Aranyérem

Online stream #06

Díjlovaglás

1 esemény

20:45

Díjlovaglás - ellenőrzés

Evezés

44 esemény

Online stream

13:30

Selejtező

13:30

Selejtező

Online stream #12

13:40

Selejtező

Online stream #12

13:40

Selejtező

13:50

Reményfutam

13:50

Reményfutam

Online stream #12

14:00

Reményfutam

Online stream #12

14:10

Reményfutam

Online stream #12

14:10

Reményfutam

14:20

Reményfutam

Online stream #12

14:30

Előfutam

Online stream #12

14:30

Előfutam

14:40

Előfutam

Online stream #12

14:50

Előfutam

Online stream #12

15:00

Selejtező

Online stream #12

15:00

Selejtező

15:10

Selejtező

Online stream #12

15:20

Selejtező

Online stream #12

15:30

Előfutam

Online stream #12

15:30

Előfutam

15:40

Selejtező

15:40

Selejtező

Online stream #12

15:50

Előfutam

Online stream #12

15:50

Előfutam

16:00

Selejtező

Online stream #12

16:00

Selejtező

16:10

Reményfutam

16:10

Reményfutam

Online stream #12

16:20

Reményfutam

Online stream #12

16:30

Reményfutam

Online stream #12

16:40

Reményfutam

Online stream #12

16:50

Reményfutam

16:50

Reményfutam

Online stream #12

17:00

Reményfutam

Online stream #12

17:10

Reményfutam

Online stream #12

17:20

Reményfutam

Online stream #12

17:30

Reményfutam

Online stream #12

17:30

Reményfutam

17:40

Reményfutam

Online stream #12

17:50

Reményfutam

Online stream #12

18:00

Reményfutam

18:00

Reményfutam

Online stream #12

18:10

Reményfutam

Online stream #12

18:20

Reményfutam

Online stream #12

Gyeplabda

8 esemény

Online stream

00:30

Brazília - Belgium ()

Online stream #10

01:30

Ausztrália - Spanyolország ()

15:00

Ausztrália - Amerikai Egyesült Államok ()

Online stream #07

16:00

Németország - India ()

Online stream #02

17:30

Kanada - Argentína ()

18:30

Új-Zéland - Németország ()

Online stream #06

22:00

Hollandia - Koreai Köztársaság ()

23:00

India - Nagy-Britannia ()

Online stream #09

Íjászat

30 esemény

Online stream

14:00

Legjobb 32

Online stream #04

14:13

Legjobb 32

Online stream #04

14:26

Legjobb 32

Online stream #04

14:39

Legjobb 32

Online stream #04

14:52

Legjobb 16

Online stream #04

15:05

Legjobb 16

Online stream #04

15:18

Legjobb 32

Online stream #04

15:31

Legjobb 32

Online stream #04

15:44

Legjobb 32

Online stream #04

15:57

Legjobb 32

Online stream #04

16:10

Legjobb 16

Online stream #04

16:23

Legjobb 16

Online stream #04

16:36

Legjobb 32

Online stream #04

16:49

Legjobb 32

Online stream #04

17:02

Legjobb 32

Online stream #04

17:15

Legjobb 32

Online stream #04

17:28

Legjobb 16

Online stream #04

17:41

Legjobb 16

Online stream #04

20:00

Legjobb 32

Online stream #09

20:13

Legjobb 32

Online stream #09

20:26

Legjobb 32

Online stream #09

20:39

Legjobb 32

Online stream #09

20:52

Legjobb 16

Online stream #09

21:05

Legjobb 16

Online stream #09

21:18

Legjobb 32

Online stream #09

21:31

Legjobb 32

Online stream #09

21:44

Legjobb 32

Online stream #09

21:57

Legjobb 32

Online stream #09

22:10

Legjobb 16

Online stream #09

22:23

Legjobb 16

Online stream #09

Kajak-kenu szlalom

4 esemény

Online stream

17:30

Selejtező

Online stream #08

18:10

Selejtező

Online stream #08

19:20

Selejtező

Online stream #08

20:00

Selejtező

Online stream #08

Kézilabda

6 esemény

Online stream

00:50

Franciaország - Tunézia ()

Online stream #05

02:50

Szlovénia - Egyiptom ()

Online stream #05

14:30

Koreai Köztársaság - Svédország ()

Online stream #09

16:30

Franciaország - Oroszország ()

Online stream #09

19:40

Spanyolország - Norvégia ()

21:40

Brazília - Románia ()

Online stream #08

Kosárlabda

7 esemény

Online stream

00:00

Horvátország - Spanyolország ()

Online stream #04

00:45

Franciaország - Fehéroroszország ()

03:30

Nigéria - Argentína ()

Online stream #03

17:00

Spanyolország - Amerikai Egyesült Államok ()

Online stream #07

19:15

Kanada - Szerbia ()

19:15

Szerbia - Ausztrália ()

Online stream #07

22:30

Japán - Brazília ()

Online stream #02

Labdarúgás

4 esemény

Online stream

00:00

Dánia - Dél-afrikai Köztársaság ()

Online stream #07

00:00

Svédország - Nigéria ()

Online stream #12

03:00

Japán - Kolumbia ()

03:00

Brazília - Irak ()

Online stream #11

Lovastusa

2 esemény

Online stream

15:00

Military

Online stream #10

15:00

Terepakadályok

Online stream #10

Műugrás

1 esemény

Online stream

21:00

Döntő

Online stream #02

Ökölvívás

22 esemény

Online stream

00:13

Legjobb 32

Online stream #05

00:29

Legjobb 32

16:00

Nyolcaddöntő

Online stream #11

16:17

Nyolcaddöntő

Online stream #11

16:34

Nyolcaddöntő

Online stream #11

16:51

Nyolcaddöntő

Online stream #11

17:08

Legjobb 32

Online stream #11

17:26

Legjobb 32

Online stream #11

17:43

Legjobb 32

Online stream #11

17:59

Legjobb 32

Online stream #11

18:16

Nyolcaddöntő

Online stream #11

18:33

Nyolcaddöntő

Online stream #11

18:48

Nyolcaddöntő

Online stream #11

19:05

Nyolcaddöntő

22:00

Nyolcaddöntő

Online stream #05

22:16

Nyolcaddöntő

Online stream #05

22:32

Nyolcaddöntő

Online stream #05

22:49

Nyolcaddöntő

Online stream #05

23:05

Legjobb 32

Online stream #05

23:21

Legjobb 32

Online stream #05

23:38

Legjobb 32

Online stream #05

23:55

Legjobb 32

Online stream #05

Rögbi

9 esemény

Online stream

17:30

Kolumbia - Kenya ()

Online stream #03

18:00

Brazília - Japán ()

Online stream #03

18:30

Spanyolország - Franciaország ()

Online stream #03

19:00

Fidzsi-szigetek - Amerikai Egyesült Államok ()

Online stream #03

19:30

Ausztrália - Kanada ()

Online stream #03

20:00

Nagy-Britannia - Új-Zéland ()

Online stream #03

22:30

Spanyolország - Fidzsi-szigetek ()

Online stream #07

23:00

Franciaország - Amerikai Egyesült Államok ()

Online stream #07

23:30

Kanada - Nagy-Britannia ()

Online stream #07

Röplabda

6 esemény

Online stream

01:30

Oroszország - Kuba ()

Online stream #08

03:35

Argentína - Irán ()

Online stream #08

14:30

Kína - Olaszország ()

Online stream #03

16:35

Japán - Kamerun ()

20:00

Amerikai Egyesült Államok - Hollandia ()

Online stream #12

22:05

Szerbia - Puerto Rico ()

Online stream #12

Sportlövészet

6 esemény

Online stream

14:00

Selejtező

14:30

Selejtező

17:00

Döntő

Online stream #05

20:00

Alapverseny

20:15

Döntő

20:25

Döntő

Strandröplabda

12 esemény

Online stream

02:00

Németország - Svájc ()

03:00

Olaszország - Kanada ()

04:00

Oroszország - Lengyelország ()

05:00

Lettország - Kanada ()

Online stream #04

15:00

Svájc - Ausztrália ()

Online stream #01

16:00

Brazília - Argentína ()

Online stream #01

17:00

Lengyelország - Oroszország ()

Online stream #01

18:00

Spanyolország - Katar ()

Online stream #01

20:30

Brazília - Ausztria ()

Online stream #10

21:30

Amerikai Egyesült Államok - Ausztria ()

Online stream #10

22:30

Hollandia - Costa Rica ()

Online stream #10

23:30

Hollandia - Németország ()

Online stream #10

Súlyemelés

4 esemény

Online stream

00:00

Összes csoport

Online stream #02

15:00

Összes csoport

17:30

Összes csoport

20:30

Összes csoport

Online stream #04

Tenisz

35 esemény

15:45

Legjobb 32

16:00

Legjobb 32

16:00

Legjobb 32

16:00

Mexikó - Románia ()

16:00

Svájc - Amerikai Egyesült Államok ()

16:00

Legjobb 32

16:00

Legjobb 32

17:15

Legjobb 32

17:30

Legjobb 32

17:30

Legjobb 32

17:30

Legjobb 32

17:30

Legjobb 32

17:30

Legjobb 32

17:30

Legjobb 32

18:45

Legjobb 32

19:00

Legjobb 32

19:00

Legjobb 32

19:00

Legjobb 32

19:00

Legjobb 32

19:00

Legjobb 32

19:00

Legjobb 32

20:15

Legjobb 32

20:30

Legjobb 32

20:30

Lengyelország - Spanyolország ()

20:30

Kolumbia - Amerikai Egyesült Államok ()

20:30

Olaszország - Brazília ()

20:30

Legjobb 32

20:30

Legjobb 32

21:45

Legjobb 32

22:00

Nagy-Britannia - Tajvan ()

22:00

Brazília - Szerbia ()

22:00

Spanyolország - Argentína ()

22:00

Ausztria - Amerikai Egyesült Államok ()

22:00

Kanada - Portugália ()

22:45

Oroszország - Japán ()

Torna

7 esemény

Online stream

01:30

Selejtező

Online stream #03

01:30

Selejtező

Online stream #03

01:30

Selejtező

01:30

Selejtező

01:30

Selejtező

01:30

Selejtező

21:00

Döntő

Online stream #03

Úszás

34 esemény

Online stream

03:03

Döntő

03:11

Elődöntő

03:11

Elődöntő

03:20

Elődöntő

03:29

Elődöntő

03:29

Elődöntő

03:37

Elődöntő

03:53

Döntő

04:01

Döntő

04:12

Elődöntő

04:12

Elődöntő

04:20

Elődöntő

04:36

Elődöntő

04:36

Elődöntő

04:44

Elődöntő

04:52

Döntő

18:02

Előfutamok

Online stream #02

18:02

Előfutamok

18:07

Előfutamok

Online stream #02

18:12

Előfutamok

Online stream #02

18:17

Előfutamok

Online stream #02

18:22

Előfutamok

Online stream #02

18:27

Előfutamok

Online stream #02

18:34

Előfutamok

Online stream #02

18:34

Előfutamok

18:39

Előfutamok

Online stream #02

18:44

Előfutamok

Online stream #02

18:49

Előfutamok

Online stream #02

18:56

Előfutamok

Online stream #02

18:56

Előfutamok

19:01

Előfutamok

Online stream #02

19:06

Előfutamok

Online stream #02

19:11

Előfutamok

Online stream #02

19:16

Előfutamok

Online stream #02

Vitorlázás

10 esemény

18:05

Futam

18:05

Futam

18:15

Futam

18:15

Futam

19:05

Futam

19:15

Futam

19:30

Futam

19:40

Futam

20:05

Futam

20:15

Futam

Vívás

37 esemény

Online stream

14:00

14:00

Legjobb 64

Online stream #08

14:00

Legjobb 64

14:00

Legjobb 64

14:00

Legjobb 64

15:00

Legjobb 32

15:00

Legjobb 32

Online stream #08

15:00

Legjobb 32

15:00

Legjobb 32

15:20

Legjobb 32

15:20

Legjobb 32

Online stream #08

15:20

Legjobb 32

15:20

Legjobb 32

15:40

Legjobb 32

15:40

Legjobb 32

15:40

Legjobb 32

15:40

Legjobb 32

Online stream #08

16:00

Legjobb 32

16:00

Legjobb 32

16:00

Legjobb 32

Online stream #08

16:00

Legjobb 32

16:35

Nyolcaddöntő

16:35

Nyolcaddöntő

16:35

Nyolcaddöntő

Online stream #08

16:35

Nyolcaddöntő

17:00

Nyolcaddöntő

17:00

Nyolcaddöntő

17:00

Nyolcaddöntő

17:00

Nyolcaddöntő

17:40

Negyeddöntő

17:40

Negyeddöntő

17:40

Negyeddöntő

17:40

Negyeddöntő

21:00

Elődöntő

Online stream #01

21:30

Elődöntő

Online stream #01

22:15

Döntő

Online stream #01

22:45

Döntő

Online stream #01

Vízilabda

4 esemény

Online stream

14:00

Szerbia - Görögország ()

Online stream #05

15:20

Olaszország - Franciaország ()

Online stream #05

16:40

Amerikai Egyesült Államok - Spanyolország ()

18:00

Magyarország - Ausztrália ()