Sors negyedik, Tóth hatodik lett 50 méter gyorson

Sors Tamás a negyedik, Tóth Tamás pedig a hatodik helyen végzett az S9-es sérültségi kategória 50 méteres gyorsúszó számában a riói paralimpia keddi versenynapján.

A délelőtti előfutamból Tóth az ötödik, Sors a hatodik legjobb idővel került be az esti döntőbe, ahol ennek megfelelően előbbi a 2-es, utóbbi a 7-es pályán úszott.

A finálé óriási csatát hozott, a végén századok döntöttek, s végül a brit Matthew Wylie csapott először a célba.

Némi meglepetés, hogy Sors megelőzte a hétfőn 100 méter gyorson harmadik Tóthot, aki négy éve, Londonban ezüstérmet szerzett ebben a számban. Sors kilenc, míg Tóth 23 századmásodperccel maradt el a győztestől.

Kedden este ez volt az egyetlen magyar érdekeltségű döntő az uszodában.

Itt megnézheti Sors Tamás és Tóth Tamás 50 méteres gyorsúszó döntőjét.

Sors Tamás szerint csak egy jó benyúláson múlik minden. Nézze meg miket mondtak az úszók a döntő után.