Fina 2017
×

Kapás Boglárka ötödik lett 800 gyorson

M4 Sport/m4sport.hu
Kapás Boglárka az ötödik helyen végzett 800 méter gyorson szombaton a Duna Arénában, az úszó-világbajnokságon.

A szám olimpiai bronzérmese 8:24.41 perces idővel ért célba.

A 7-es pályán úszó Kapás 200 méter után jelentős hátrányba került a második és harmadik helyezettel szemben, míg az amerikai Katie Ledecky már ekkor nagy fölénnyel vezetett. Több mint a táv felét megtették, amikor nagyjából három testhosszra nőtt a különbség Kapás és a dobogósok között, így kezdett egyértelművé válni, hogy a negyedik helyért csatázhat a hazai közönségkedvenc. Ezt a harcot végül a spanyol Mireia Belmonte nyerte Kapással szemben, aki így ötödik lett. Ledecky az ötödik aranyát nyerte a Duna Arénában.

„Az volt a célom, hogy úgy szálljak ki a vízből, hogy benne hagytam minden erőmet. Azt hiszem ez sikerült. Az volt a taktikám, hogy Belmontével megyek majd, biztos voltam benne, hogy ő bejön éremre, azért választottuk ezt, de végül ő is lassabban ment, mint amire számítottunk” – mondta Kapás.  Hozzátette, nem volt jó formában, de tovább kell lépnie.