Márton Anita világbajnoki ezüstérmet nyert

A borzalmas időjárásban megrendezett súlylökő döntőn a magyar versenyző fantasztikus utolsó dobásával két helyet is javított és ezüstérmet szerzett.

Szakadó esőben rendezték meg a női súlylökés döntőjét a londoni atlétika világbajnokságon. Márton Anita egy nappal korábban könnyedén, első kísérletére teljesítette a selejtezős szintet. Az olimpiai bronzérmes atléta a döntőben is jól kezdett, első lökése 18.50 volt, és ezzel az első kör után a negyedik helyen állt.

A második körben aztán 18.89-et dobott, amivel feljött a kínai Gong mögé, aki már elsőre is 19 méter feletti dobást produkált. Másodikra már 19.35-öt dobott az ázsiai, aki magabiztosan vezetett, viszont Mártont nem tudták megközelíteni riválisai, aki így a második helyen állt.

London, 2017. augusztus 9. Márton Anita a női súlylökés döntőjében a 16. szabadtéri atlétikai világbajnokságon a London Stadionban 2017. augusztus 9-én. Márton Anita ezüstérmet nyert. (MTI/AP/Matthias Schrader)

A harmadik körben az olimpiai bajnok Michelle Carter aztán 19.14-et dobott, amivel megelőzte a békéscsabai versenyzőt. A negyedik körben Márton 18.33-at dobott, míg Carter ismét 19 méter feletti lökéssel erősítette meg második helyét.

Ráadásul az ötödik körben a jamaicai Danniel Thomas-Dodd két centivel meg is előzte Mártont, aki 18.54-el visszaesett a negyedik helyre. Gong pedig 19.94-el stabilizálta helyét az élen. Az időjárásról mindent elmond, hogy az összes kör után külön kiseperték a vizet a dobókörből.

A hatodik, utolsó körben a jamaicai nem tudott javítani, míg magyar vetélytársa 19.49-et dobott, amivel feljött a második helyre, hiszen az amerikai sem tudott ekkorát dobni. Gong világbajnoki címét senki nem veszélyeztette, de a magyar klasszis így is fantasztikusan teljesített. Márton Anitának ez az első érme, melyet szabadtéri atlétikai vb-n szerzett, ahogy tőle „megszokhattuk”, fantasztikus utolsó kísérletével.

női súlylökés, világbajnok:
Kung Li-csiao (Kína) 19,94 m
2. MÁRTON ANITA 19,49
3. Michelle Carter (Egyesült Államok) 19,14

A női súlylökők eredményhirdetését csütörtök este élőben közvetíti az M4 Sport és az m4sport.hu.