Ez a félpályás kapusgól jelentette a vb-továbbjutást a magyaroknak

A hosszabbítás utolsó percében győzte le Líbia legjobbjait a magyar kispályás labdarúgó-válogatott, amelynek győztes gólját ráadásul a csapat kapusa, Tajti Bence jegyezte. Félpályáról.

Talán már mindenki a büntetőket várta a Magyarország–Líbia vb-nyolcaddöntőn, kivéve Tajti Bencét. A magyar csapat kapusa fél perccel a 2x5 perces hosszabbítás letelte előtt gondolt egyet, és megcélozta a jobb alsót. Jól tette, hiszen a lapos lövés a lábak között utat talált a líbiai kapuba, ezzel nyolc közé lőtte a mieinket.

Az utolsó percben esett félpályás kapusgól még a játékvezetőket is meglepte. Egyikük azt jelezte, hogy a kapufáról pattant ki a labda, ám szerencsére a vezetőbírónak jobb volt a szeme, és némi tanakodás megítélte a találatot, amit nehezen viseltek az afrikaiak.

A magyar válogatott a cseh–brazil meccs győztesével találkozik a tunéziai világbajnokság negyeddöntőjében.