Jupp Heynckes visszatéréséről szól a Bundesliga 8. fordulója

Az otthon még veretlen Stuttgart és az eddig mindössze egypontos, vendég Köln péntek esti mérkőzésével veszi kezdetét a német labdarúgó-bajnokság hétvégi, nyolcadik fordulója, a legnagyobb érdeklődés azonban a Bayern München régi-új edzője, Jupp Heynckes bemutatkozását kíséri.

A Bayern München sportigazgatója, Hasan Salihamidzic (balra), az új vezetőedző, Jupp Heynckes (középen) és Thomas Müller (Fotó: EPA/LUKAS BARTH)
A 72 éves szakember a két hete menesztett Carlo Ancelottit követi, s negyedszer ül le a kispadra a bajor gárdánál, amely jelenleg címvédőként második a Bundesligában, öt ponttal lemaradva az éllovas Borussia Dortmundtól. Heynckes újabb debütálására ideális ellenfélnek ígérkezik a szombati vendég, a Freiburg, amely a 15. helyen áll a tabellán úgy, hogy három eddigi idegenbeli meccsén mindössze egy pontot gyűjtött.

Gulácsi Péter és csapata, az RB Leipzig a Dortmund otthonába látogat (Fotó. MTI/AP/Jens Meyer)

A mezőny egyetlen, még veretlen csapatára, a Dortmundra ennél jóval nehezebb feladat vár, ugyanis az előző szezonban ezüstérmes, jelenleg negyedik RB Leipziget fogadja a forduló rangadóján. A BVB otthoni mérlege imponáló, három mérkőzés, három győzelem, 13-1-es gólkülönbség, így egyértelmű esélyese a találkozónak. A lipcseiek, akiknek kapuját ezúttal is várhatóan Gulácsi Péter védi, eddig négy meccset játszottak idegenben, s ezeken kétszer győztek, kétszer pedig kikaptak.

A sérült Szalai Ádámot feltehetően továbbra is nélkülöző, harmadik Hoffenheim a válogatott szünet előtt meglepő vereséget szenvedett Freiburgban (3-2), s most hazai környezetben javíthat az Augsburg ellen, míg a Dárdai Pál irányította Hertha BSC azt a Schalkét fogadja, amely nála egy ponttal többet gyűjtve a kilencedik.

A Dárdai Pál irányította Hetha a Schalke együttesét fogadja (Fotó: MTI/EPA/Robert Henriksson)

Ami a forduló péntek esti nyitómérkőzését illeti, nagy kérdés, hogy a sereghajtó Köln elindul-e felfelé, s ha nem, a vezetők meddig szavaznak bizalmat Peter Stöger vezetőedzőnek. Az osztrák szakember neve felmerült hazája szövetségi kapitányi posztjával kapcsolatban is, de ő azt mondta: csak a Kölnre összpontosít, s a gyenge szezonkezdet ellenére nem fél attól, hogy elveszíti az állását.