Bravúrgyőzelemmel kezdte az Eb-selejtezőt a női kosárválogatott

A magyar női kosárlabda-válogatott 73–70-re győzött vendégként Litvánia legjobbjai ellen a 2019-es Európa-bajnokság csoportselejtezőjének szombati nyitányán.

Az 1997-ben Budapesten Európa-bajnok Litvánia nem jutott ki az idei Eb-re, melyen a magyarok a nyolcaddöntőben búcsúztak.

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese jól kezdte az összecsapást, 10–3-ra is vezetett. A házigazda a második negyed elején érte utol a magyarokat, s a játékrész derekáig hatpontos előnyhöz jutott (25–19). Székely Norbert időkérését követően a magyar válogatott Goree Cyesha Damian ponterős játékának köszönhetően ugyan fordított (30–32), de a szünetben egypontos hátrányban volt.

A harmadik negyedet 8–0-s rohammal kezdte a vendéglátó, a magyar csapat csak ezt követően tudta rendezni sorait. Katona Szidónia és Krivacsevics Tijana is fontos pontokat szerzett, s a csapatkapitány Raksányi Krisztina duplája után a negyed végén lőtávolon belül maradt a válogatott (57–52). A negyedik játékrészben előbb Varga Zsófia duplájával visszavették a vezetést a vendégek (59–61), akik a végül 21 pontig jutó Goree vezérletével meg is tartották előnyüket, így győzelemmel kezdték a selejtezősorozatot.

A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont, a selejtezőből a nyolc csoportgyőztes és a hat legjobb második vesz részt a tornán. Júniusban a csehországi Eb-n a magyar csapat – még Stefan Svitekkel a kispadon – egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), s végül a 9-12. helyen zárt.

1. forduló, C csoport:
Litvánia–Magyarország 70–73 (16–19, 22–18, 19–15, 13–21)
A magyar pontszerzők: Goree 21, Krivacsevics 14, Simon, Raksányi 7-7, Katona, Studer 6-6, Zele 5, Medgyessy 3, Varga, Dubei 2-2