Koroknai Tibor ismét 50 mp-en belül 400 gáton

Az Európa-bajnokságon elődöntős Koroknai Tibor remek, 50 másodpercen belüli eredménnyel nyerte meg a férfi 400 m gátat a Budapesten rendezett atlétikai Magyar Szuper Liga-döntőn.

A debreceni futó szombaton egyéni csúccsal győzött 400 síkon, vasárnap pedig óriási fölénnyel végzett az élen az egykörös gátfutó számban. Koroknai a berlini kontinensviadalon 49.24 másodperces egyéni csúcsot ért el, és csak néhány századdal maradt le a döntőről, vasárnap pedig 49.81-gyel lett első.

Férfi kalapácsvetésben is papírforma eredmény született: az Eb-bronzérmes Halász Bence 76,74 méterrel szerezte meg az első helyet.

A zuglói Lantos Mihály Sportközpontban rendezett kétnapos döntőre az idei eredmények alapján számonként a legjobb nyolc atléta vívta ki az indulás jogát.