Brit uralom a női középtávfutóknál a fedettpályás atlétikai Eb zárónapján

A brit Laura Muir a 3000 méter után az 1500-at is megnyerte a glasgow-i fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon, melyen ugyanez a bravúr nem sikerült a norvég Jakob Ingebrigtsennek.

Glasgow, 2019. március 3. A győztes brit Laura Muir a női 1500 méteres síkfutás döntője után a glasgow-i fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon az Emirates Arénában 2019. március 3-án. MTI/Czeglédi Zsolt
Muir egyértelmű favoritja volt a vasárnapi 1500-as döntőnek is, s ennek megfelelően nagyon sima győzelmet aratott, a második lengyel Sofia Ennaouit közel négy másodperccel utasította maga mögé.

A férfiaknál Ingebrigtsen szeretett volna duplázni, s az elmúlt időszak formája alapján jó esélye volt erre, ám a címvédő Marcin Lewandowski alaposan meglepte. A lengyel középtávfutó az utolsó körökben az élen futott, mögötte norvég vetélytársával, aki a hajrában sem tudott ritmust váltani, s csak a második helyen ért célba.

A kontinensviadal esti programjában 13 döntőt rendeztek, s ezek közül a legszínvonalasabb talán a női távol- és magasugrás fináléja volt. Előbbit a címvédő szerb Ivana Spanovic 6,99 méterrel nyerte meg, hat centivel megelőzve a fehérorosz Nasztaszija Mironcsik-Ivanovát. Utóbbiban a számot évek óta uraló orosz Marija Liszickene győzött 2,01 méterrel. Mögötte az ukrán Julija Levcsenko végzett 1,99 méterrel.

Vasárnap korábban Márton Anita bronzérmet nyert súlylökésben, majd Kerekes Gréta (8.03 másodperc) ötödik helyen ért célba a női 60 gát fináléjában, melytől vissza kellett lépnie az elődöntőben országos csúccsal (7.97 másodperc) leggyorsabb Kozák Lucának.

Eredmények:
férfiak:
800 m, Európa-bajnok:
Alvaro de Arríba (Spanyolország) 1:46.83 perc

2. Jamie Webb (Nagy-Britannia) 1:47.13
3. Mark English (Írország) 1:47.39

1500 m, Európa-bajnok:
Marcin Lewandowski (Lengyelország) 3:42.85 perc

2. Jakob Ingebrigtsen (Norvégia) 3:43.23
3. Jesus Gomez (Spanyolország) 3:44.39

60 m gát, Európa-bajnok:
Milan Trajkovic (Ciprus) 7.60 másodperc

2. Pascal Martinot-Lagarde (Franciaország) 7.61
3. Aurel Manga (Franciaország) 7.63

4x400 m, Európa-bajnok:
Belgium 3:06.27 perc

2. Spanyolország 3:06.32
3. Franciaország 3:07.71

távolugrás, Európa-bajnok:
Miltiadisz Tentoglou (Görögország) 8,38 méter

2. Thobias Nilsson (Svédország) 8,17
3. Strahinja Jovancevic (Szerbia) 8,03

hármasugrás, Európa-bajnok:
Nazim Babayev (Azerbajdzsán) 17,29 méter

2. Nelson Evora (Portugália) 17,11
3. Max Hess (Németország) 17,10

hétpróba, Európa-bajnok:
Jorge Urena (Spanyolország) 6218 pont

2. Tim Duckworth (Nagy-Britannia) 6156
3. Ilja Skurenyov (orosz, semleges színekben) 6145

nők:
800 m, Európa-bajnok:
Shelayna Oskan-Clarke (Nagy-Britannia) 2:02.58 perc

2. Renelle Lamote (Franciaország) 2:03.00
3. Olha Ljahova (Ukrajna) 2:03.24

1500 m, Európa-bajnok:
Laura Muir (Nagy-Britannia) 4:05.92

2. Sofia Ennaoui (Lengyelország) 4:09.30
3. Ciara Mageean (Írország) 4:09.43

60 m gát, Európa-bajnok:
Nadine Visser (Hollandia) 7.87 másodperc

2. Cindy Roleder (Németország) 7.97
3. Elvira Herman (Fehéroroszország) 8.00
...5. KEREKES GRÉTA 8.03

Kozák Luca sérülés miatt visszalépett a döntőtől.

4x400 m, Európa-bajnok:
Lengyelország 3:28.77 perc

2. Nagy-Britannia 3:29.55
3. Olaszország 3:31.90

magasugrás, Európa-bajnok:
Marija Laszickene (orosz, semleges színekben) 2,01 méter

2. Julija Levcsenko (Ukrajna) 1,99
3. Airine Palsyte (Litvánia) 1,97

távolugrás, Európa-bajnok:
Ivana Spanovic (Szerbia) 6.99 méter

2. Nasztaszija Mironcsik-Ivanova (Fehéroroszország) 6,93
3. Marina Beh-Romancsuk (Ukrajna) 6,84

hármasugrás, Európa-bajnok:
Ana Peleteiro (Spanyolország) 14,73 méter

2. Paraszkvei Paphrisztu (Görögország) 14,50
3. Olha Szaladuha (Ukrajna) 14,47

rúdugrás, Európa-bajnok:
Anzselika Szidorova (orosz, semleges színekben) 4,85 méter

2. Holly Bradshaw (Nagy-Britannia) 4,75
3. Nikoleta Kirjakopulu (Görögország) 4,65

súlylökés, Európa-bajnok:
Radoszlava Mavrogyeva (Bulgária) 19,12 méter

2. Christina Schwanitz (Németország) 19,11
3. MÁRTON ANITA 19,00