Márton Anita kilencedik lett Stanfordban

A világbajnoki ezüstérmes súlylökő, Márton Anita kilencedik helyezést ért el az atlétika Gyémánt Liga-sorozat stanfordi állomásán.

Caster Semenya megnyerte a női 800 métert az atlétika Gyémánt Liga-sorozat stanfordi állomásán. A vasárnap, magyar idő szerint késő este véget ért versenyen a dél-afrikai futó 1:55.70 perces időeredménnyel ért célba.

Ez volt a kétszeres olimpiai bajnok első versenye azóta, hogy a svájci szövetségi bíróság június 3-án felfüggesztette a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) döntését, így Semenya egyelőre nem köteles betartani a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) női versenyzőkre vonatkozó tesztoszteronszabályozását.

„A célom, hogy megvédjem a világbajnoki címemet" - fogalmazott a verseny után az atléta, aki most tervei szerint egy hónapig nem versenyez. Az azonban kérdéses, hogy a jövőben - így a szeptemberi, dohai világbajnokságon - elindulhat-e gyógyszerek nélkül, mivel az IAAF fellebbezett a svájci döntés ellen.

Nem biztos, hogy a kétszeres olimpiai bajnok indulhat gyógyszeres kezelés nélkül a dohai vb-n. EPA/JOHN G. MABANGLO



A stanfordi versenyen az amerikai Christian Coleman 100 méteren a világ idei legjobbjával, 9.81 másodperces időeredménnyel nyert, a nők sprinttávján az elefántcsontparti Marie-Josee Ta Lou 11.02-t futott, míg férfi 400 méter gáton az amerikai Rai Benjamin ugyancsak az év legjobb eredményét érte el 47.61-gyel.

Az amerikai viadalnak egy magyar indulója volt: a fedettpályás világbajnok súlylökő Márton Anita 17,46 méterrel a kilencedik helyen végzett az erős mezőnyben. Győzött a kínai Kung Li-csiao 19,79-cel.

A győztesek (a verseny honlapja alapján):

férfiak:
100 m: Christian Coleman (amerikai) 9.81 mp
400 m: Michael Norman (amerikai) 44.62 mp
1 mérföld: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:50.49 p
2 mérföld: Joshua Cheptegei (ugandai) 8:07.54 p
110 m gát: Orlando Ortega (spanyol) 13.24 mp
400 m gát: Rai Benjamin (amerikai) 47.16 mp
rúd: Armand Duplantis (svéd) 5,93 m
súly: Darlan Romani (brazil) 22,61 m

nők:
100 m: Marie-Josee Ta Lou (elefántcsontparti) 11.02 mp
200 m: Blessing Okagbare (nigériai) 22.05 mp
800 m: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:55.70 p
1500 m: Faith Kipyegon (kenyai) 3:59.04 p
3000 m: Sifan Hassan (holland) 8:18.49 p
3000 m akadály: Beatrice Chepkoech (kenyai) 8:55.58 p
súly: Kung Li-csiao (kínai) 19,79 m
magas: Marija Laszickene (semleges) 2,04 m