2018-as Labdarúgó Világbajnokság

Harry Kane lezárta Buffon sorozatát és BL-történelmet írt

A Tottenham nagyon mélyről indult, de biztató eredményt ért el a Juventus otthonában (2–2) a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Eriksen szabadrúgásgóllal egyenlített Torinóban (fotó: EPA/ALESSANDRO DI MARCO)

A Juventus Gonzalo Higuaín gyors duplájának köszönhetően már a 9. percben kétgólos előnybe került, de a Tottenham Harry Kane első félidei és Christian Eriksen második játékrészben lőtt találatával egyenlíteni tudott – persze ehhez az is kellett, hogy Higuaín az első félidő ráadásában büntetőt hibázzon.

• Harry Kane első játékosként tudott gólt szerezni a Juventus ellen 2018-ban, Gianlugi Buffon 695 perces góltalansági sorozatát megszakítva. A Juventus egy meccsen több gólt kapott a Spurstől (2), mint a BL-meccset megelőző 16 tétmérkőzésén összesen (1).

• Kane kilenc gólt szerzett első kilenc BL-mérkőzésén, ez korábban senkinek sem sikerült a sorozat történetében. Az eddigi rekordot Ronaldinho, Simone Inzaghi, Didier Drogba és Diego Costa tartotta 8-8 találattal. A jelenlegi BL-idényben egyébként 7 gólos, ezzel pedig utolérte Steven Gerardot, eddig a Liverpool-legenda nevéhez fűződött a legtöbb gól egy angol játékostól egy BL-szezonban.

Kane megtörte a Juve gólcsendjét (fotó: EPA/ALESSANDRO DI MARCO)

• A Spurs angol válogatott támadója a 2017/2018-as szezonban összességében már 33 találatnál jár, ezzel pedig ő a legeredményesebb játékos az európai topligákban.

• A mindössze 8 perc és 7 másodperc után már két gólt szerző Gonzalo Higuaín a Bajnokok Ligája történetének leggyorsabb duplázója lett, bár első találata lesgyanús volt. A korábbi rekordot (8 perc és 30 mp) a szintén argentin Julio Ricardo Cruz tartotta, aki az Inter mezében szerzett villámgyorsan két gólt a Szpartka Moszkva ellen. Fájó az argentin csatárnak, hogy sokan arra fognak emlékezni, mi lett volna, ha nem hibázik büntetőt a 47. percben – ráadásul első mesterhármasát szerezhette volna a BL-ben.

Higuain a büntetőnél nem célzott pontosan (fotó: EPA/ALESSANDRO DI MARCO)

• A Juventussal 1999 áprilisa, tehát majdnem 20 éve fordult elő legutóbb, hogy egy hazai BL-mérkőzésen kétgólos előnyt szerezzen, végül ne nyerjen. Akkor szintén egy angol csapat volt az ellenfél, a Manchester United végül 3–2-re nyert. Emellett 2016 februárja óta nem kapott két gólt hazai BL-mérkőzésen a Juve, két éve a Bayern München volt az ellenfél és szintén 2–2 a végeredmény.
Alex Sandro a 100. mérkőzését játszotta a Juventusban.

A Manchester City a Premier League után a Bajnokok Ligájában erődemonstrációt tartott, idegenben 4–0-ra győzte le a Baselt, ezzel pedig formálissá tette a hazai visszavágót.

• A Bajnokok Ligája kieséses szakaszában angol csapat még soha nem nyert idegenben négygólos különbséggel.

• David Silva 28. tétmérkőzésén lépett pályára ebben a szezonban, még egyszer sem sétált le vesztesen a pályáról.

A BL-ben is ellenállhatatlan a City (fotó: EPA/WALTER BIERI)

• Pep Guardiola együttese a 2017/2018-as idényben már most több tétmérkőzést nyert meg (34), mint az előzőben összesen (33).

• A 23. percben eredményes Sergio Agüero ebben a szezonban a City mind a négy idegenbeli BL-meccsén betalált, erre angol csapatból korábban egyedül Dwight Yorke volt képes a Manchester Unitedben.

• Minden sorozatot figyelembe véve Kevin De Bruyne már 19 gólpassznál jár a jelenlegi idényben, 14 fölé rajta kívül egyik PL-játékos sem jutott.

• A Manchester Cityben kezdőként pályára lépő Vincent Kompany 650 nap után lépett pályára ismét a BL-ben, legutóbb 2016 májusában, a Real Madrid elleni elődöntőben volt rá példa.

Kompany visszatért (fotó: EPA/WALTER BIERI)

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
FC Basel (svájci)-Manchester City (angol) 0-4 (0-3)
gólszerzők: Gündogan (14., 53.), B. Silva (18.), Agüero (23.)
Juventus (olasz)-Tottenham Hotspur (angol) 2-2 (2-1)
gólszerzők: Higuaín (2., 9. - a másodikat tizenegyesből), illetve Kane (35.), Eriksen (72.)
A visszavágókat március 7-én rendezik.

Szerdán 20.45-től a Real Madrid–PSG mérkőzést közvetítjük élőben az M4 Sporton és az m4sport.hu-n.