Bajnokok Ligája

Óriásit bakizott, végül mégis kapusa nyakába borult az egész Ajax

Az Ajaxot fogadó Benficának győznie kellett volna, hogy reális esélye maradjon a továbbjutásra a Bajnokok Ligája E csoportban, ezt végül épp az az André Onana akadályozta meg, aki összehozta a hazai gólt.

Az Ajax kameruni kapusa összesen hét védést mutatott be, az utolsót a találkozó zárómomentumaként. Gabriel közeli lövését a jelzett négyperces hosszabbítás leteltén túl hárította lábbal, melyet követően fel is harsant a hármas sípszó. Így maradt az 1-1, és megmaradt a négy pontnyi távolság a két csapat közti, míg ha beakadt volna, egy pontra csökken a különbség.

Nem csoda, hogy a következő pillanatban az egész csapat a nyakába ugrott. Holott a 29. percben Onana alaposan belekeveredett a Benfica vezetőgóljába: bedobást ritkán számítanak el ennyire.

(összefoglalónkban a hibája 0:44-től a bravúr 2:18-tól látható:)

Amennyiben a következő fordulóban Athénban legyőzi az AEK-et az Ajax biztosan továbbjut.

A BL szerdai játéknapjának összes gólját ITT megtekintheti, a keddiét pedig ITT.