Bajnokok Ligája

A Tottenham ötödik angol klubként játszhat BL-döntőt

Az Ajax hiába állított be több rekordot is a szezon során, ezúttal nem sikerült kiharcolni a fináléba kerülést.

Az Ajax Amsterdam játékosai, miután csapatuk a rendes játékidő hosszabbításában kapott góllal 3-2-re kikapott a Tottenham Hotspurtől a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágó mérkőzésén az amszterdami Johan Cruyff Arenában. MTI/EPA/ANP/Olaf Kraak

Az Ajax idegenbeli legyőzésével a Tottenham jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe. Hazai pályán ugyan kikaptak 1-0-ra, de a visszavágón 3-2-re győzni tudtak, így 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt góllal jutottak tovább.

Sikerével a Spurs lett az ötödik angol klub, amely elérte a Bajnokok Ligája döntőjét, az Arsenal, a Chelsea, a Liverpool és a Manchester United után. A londoniak ellenfele a szintén angol Liverpool lesz, így ez lesz a hetedik BL-döntő, amikor azonos országbeli csapatok találkoznak. Eddig  3 spanyol, 1-1 angol, német, és olasz házidöntőt rendeztek.

Lucas Moura az ötödik brazil aki mesterhármast szerzett a BL-ben, előtte erre csak Kaká, Ronaldo, Ronaldinho és Rivaldo voltak erre képesek. A Tottenham játékosai közül a harmadik Gareth Bale (2010) és Harry Kane (2017) után, aki egy meccsen három gólt tudott szerezni.

Az Ajax szerda este 56. meccsét játszotta a szezonban, amivel beállította a 2016/17-es rekordját, amikor az Európa Liga döntőjéig meneteltek. A BL-ben 22 gólig jutottak, amivel szintén beállítottak egy rekordot, hiszen az 1995/96-os szezonban is ennyit szereztek, az akkor döntőt ért számukra.

Dusan Tadic 11 gólban volt benne (6 gól, 5 gólpassz), nála több gólban csak Lionel Messi (15) vett részt. Az elődöntő első gólját szerző Matthijs de Ligt  19 évesen és 269 naposan a hatodik legfiatalabb gólszerző lett a legjobb négy között.

A Tottenham és a Liverpool eddig 170 alkalommal találkozott, és 48 londoni győzelem mellett 43 döntetlen, és 79 liverpooli győzelem született. Az idei szezonban kétszer találkoztak az angol bajnokságban, és mindkétszer a Pool nyert 2-1-re.