Bajnokok Ligája

Kane felépülhet a BL-döntőre

Harry Kane bizakodó azzal kapcsolatban, hogy játszhat-e a Bajnokok Ligája döntőjében, amelyet a Tottenham és a Liverpool fog játszani június 1-jén. A madridi meccset az M4 Sport és az m4sport.hu is élőben közvetíti.

A Tottenham hihetetlen mérkőzésen, háromgólos hátrányból harcolta ki a fináléba jutást az Ajax ellen: a londoni 0–1 után Amszterdamban már 2–0-ra is vezetett a holland csapat, azonban a brazil Lucas Moura a második félidőben előbb öt percen belül egyenlített, a 96. percben pedig a győztes – és továbbjutást érő – gólt is megszerezte.

Tottenhami öröm az Ajax elleni BL-elődöntő után 2019. május 8-án (Fotó: EPA/Olaf Kraak)

Az angol csapat hetek óta nem számíthat Harry Kane játékára, aki a Manchester City elleni BL-negyeddöntős párharc első mérkőzésén szenvedett bokasérülést.

A 25 éves csatár a szerdai mérkőzés után a BT Sportnak nyilatkozva elmondta, csapata az első félidőben csalódást keltő teljesítményt nyújtott, túlságosan is hagyta kibontakozni az ellenfelet, aminek két bekapott gól lett a következménye. „Amikor a szünetben bementünk az öltözőbe, tudtuk, hogy ez nem elég jó. Azt mondtam, hogy van még 45 percünk mindent beleadni. A srácok felszántották a pályát, nagy szívvel és szenvedélyesen játszottak, az utolsó percben pedig meg tudtuk szerezni a harmadik gólt és bejutottunk a döntőbe. Erről szól a futball.”

Kane javuló állapotát mutatja, hogy Lucas harmadik gólja után azonnal felrohant a pályára a többiekkel ünnepelni, szerinte pedig ha a bokája továbbra is ilyen ütemben gyógyul, reménykedhet a döntőbeli szereplésben. „Jól halad a rehabilitáció, A héten már elkezdtem az egyenes irányú futást, ezért is tudtam a végén beszaladni a pályára, hiszen nem kellett kanyarokat csinálnom. Eddig rendben haladunk, és ha így is folytatódik, akkor bizakodó vagyok felépülést illetően, még van néhány hetünk.”

Kane azt is elárulta, hogy a Tottenham játékosai erőt merítettek a Liverpool bravúrjából is, amely a barcelonei 3–0-s vereség után kedden hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Barcelonát.

Harry Kane 39 tétmeccsen 24 gólt szerzett, ezzel a Tottenham legeredményesebb játékosa a szezonban.