Bajnokok Ligája

Dollnak egy meccs alatt összejött, ami a Fradival négyből egyszer sem

Az APOEL Nicosia kispadján a frissen kinevezett Thomas Dollal idegenben fordította a maga javára a Qarabag elleni párharcot a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében, melynek legnagyobb meglepetéseként elmúlt idényben negyeddöntős Porto búcsúzott a sorozattól.

A Ferencvárost hosszú éveken át irányító Dollt a múlt héten azok után nevezte ki a ciprusi bajnok, hogy a Qarabag előnnyel távozott otthonából a párharc első meccsén. A keddi találkozón aratott 2-0-s győzelemmel azonban a német szakember máris elérte azt, amit a magyar klubbal négy évnyi próbálkozás során egyszer sem, nevesen biztosan európai csoportkörbe vezette csapatát. A BL-selejtezők rájátszásának vesztesei ugyanis az Európa Liga főtábláján folytatják.

(forrás: Facebook/APOEL FC)

A Porto az első találkozón 1-0-ra nyert a Krasznodar vendégeként, így kényelmes helyzetből várta a keddi visszavágót, amelyen azonban otthon 3-2-es vereséget szenvedett, ezzel idegenben szerzett több találattal az orosz gárda jutott tovább.

Az előző kiírásban négy közé jutott Ajax viszont sikerrel vette az akadályt, és idegenbeli döntetlen után saját közönsége előtt legyőzte a PAOK Szalonikit. A hollandoknál Dusan Tadic három büntetőt lőhetett, kettőt értékesített, egyet kihagyott.

A Ferencváros búcsújáról részletesen beszámoltunk, az idegenbeli 4-0-s győzelmével (5-1-es összesítéssel) továbbjutó Dinamo Zagrebre a Maribort magabiztosan elintéző Rosenborg vár a csoportkörért.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágók:
Ferencváros – Dinamo Zagreb (horvát) 0-4 (0-1)
Továbbjutott: a Dinamo, 5-1-es összesítéssel

Qarabag (azeri)-APOEL (ciprusi) 0-2 (0-1)
Tj.: az APOEL, 3-2-es összesítéssel

Rosenborg BK (norvég)-NK Maribor (szlovén) 3-1 (0-1)
Tj: a Rosenborg, 6-2-es összesítéssel

Dinamo Kijev (ukrán)-Club Brugge (belga) 3-3 (1-1)
Tj.: a Club Brugge, 4-3-as összesítéssel

FC Köbenhavn (dán)-Crvena zvezda (szerb) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 6-7
Tj: a Crvena zvezda, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel

AFC Ajax (holland)-PAOK Szaloniki (görög) 20.30 3-2 (1-1)
Tj.: az Ajax, 5-4-es összesítéssel

LASK Linz (osztrák)-FC Basel (svájci) 3-1 (0-0)
Tj.: a Linz, 5-2-es összesítéssel

Olimpiakosz (görög)-Basaksehir (török) 2-0 (0-0)
Tj.: az Olimpiakosz, 3-0-s összesítéssel

Celtic FC (skót)-CFR Cluj (román) 3-4 (0-1)
Tj.: a Cluj, 5-4-es összesítéssel

FC Porto (portugál)-FK Krasznodar (orosz) 2-3 (0-3)
Tj.: a Krasznodar 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

A Slovan Bratislava kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójából, miután a hazai 1-0-s sikert követően a keddi visszavágón 3-1-re nyert a Dundalk vendégeként. Az első meccs győztes gólját szerző Holman Dávid végig a pályán volt és gólpasszt adott a harmadik vendég találat előtt, Guzmics Richárdot nem nevezték a pozsonyiak keretébe.