Németh Zsanett bronzérmes a birkózó Eb-n

A nehézsúlyú (76 kg) Németh Zsanett bronzérmet nyert a bukaresti birkózó Európa-bajnokság csütörtöki napján.

Az UTE versenyzője 6-1-re múlta felül a norvég Iselin Maria Moen Solheimet a helyosztón, ezzel 2017-es ezüstje után megszerezte pályafutása második Eb-érmét.

A magyar csapat szintén második dobogós helyét gyűjtötte a román fővárosban: szerdán a szabadfogásúak 92 kilogrammos kategóriájában Veréb István ugyancsak harmadik lett.

„Nagy volt rajtam a nyomás, mert jobb eredményeim vannak, így győzelmet vártak tőlem, de én is magamtól. Az egész versenyen nyújtott teljesítményem alapján megérdemeltem ezt a bronzérmet” – értékelt az MTI-nek a 76 kilós kategória harmadik helyezettje, aki szerint a mostaninál jobb felkészüléssel megszerezheti olimpiai kvótáját a világbajnokságon. Jobb is tud ennél lenni – mondta -, de ezúttal térdsérülés hátráltatta az edzéseit.

Pénteken megkezdik szereplésüket a kötöttfogású birkózók is: Andrási József (55 kg), Kovács Bence (63), Szabó László (77), Szilvássy Erik (87) és Lám Bálint (130) lép szőnyegre. Rajtuk kívül délelőtt a vigaszágon a 62 kilós Sastin Marianna birkózik még, este pedig az 57 kilogrammos Barka Emese küzdhet meg az aranyéremért.

Barka Emese (Fotó: m4sport.hu) Barka Emese (fotó: M4 Sport )

A csütörtöki öt női döntőből háromban ukrán birkózó nyert a bukaresti Európa-bajnokságon, a másik kettőben pedig bolgár és török.