Gyenge vb-kezdet - csak a pontmentés sikerült az argentinok ellen

M4 Sport
A magyar férfi kézilabda-válogatott meglepetésre 25-25-ös döntetlent játszott Argentínával a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének első fordulójában, pénteken Koppenhágában.

A 12 500 fős befogadóképességű Royal Arena lelátójának teljes felső karéját lezárták, ennek ellenére rendkívül foghíjasak voltak a szektorok és a szokatlanul hangulattalan meccsen időnként még a játékosok, edzők szavait is lehetett érteni.

ÉRTÉKELÉSEK ITT!

Remekül kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, Balogh és Lékai révén a 11. percben már 5-0-ra vezetett a nemzeti csapat, ekkor tudott először betalálni Argentína. Tíz perc alatt már egy gólra is feljött a dél-amerikai ellenfél, majd Jamali révén újra két gól volt közte. Kilábalt a kisebb hullámvölgyből az együttes, a félidőben így 13-10-as vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőt kimondott rosszul kezdte a válogatott, annak ellenére is, a 25. minutumban Nagy László is a pályára lépett, másodpercekkel később be is talált. Üröm az örömben, hogy az argentinok egyből egy üres kapus góllal válaszoltak. A 37. percben ráadásul egyenlítettek a találkozó során először, majd a 39.-ben már vezetésnek örülhettek a dél-amerikai szurkolók.

Csoknyai István a 49. percben gondolta úgy, hogy időt kell kérnie, ami be is jött, hiszen megfordították az állást Bánhidiék, 22-21-re vezetett a csapat 10 perccel a vége előtt. Sokáig nem tartott ki a magyar előny, de minden argentin gólja jött magyar válasz. A 60. percben Mikler Roland védésével esély nyílt a győzelemre, azonban a végjátékot elügyetlenkedték Lékaiék.

A magyarok legeredményesebb játékosa Balogh Zsolt volt, aki 14 lövésből 11 gólt szerzett.

A magyar válogatott a D csoportban vasárnap Angolával, hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut tovább.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, D csoport:

Magyarország-Argentína 25-25 (13-10)
Koppenhága, néző, v.: López, Sabroso (spanyolok)
lövések/gólok: 39/25, illetve 44/25
gólok hétméteresből: 5/6, illetve 1/1
kiállítások: 8, illetve 6 perc

Magyarország: Mikler – Hornyák, Bodó 1, Bánhidi 4, Lékai 6, Balogh Zs. 11, Bóka, cserék: Ilyés, Ligetvári, Sipos, Jamali 2, Ancsin, Juhász, Nagy L. 1, szövetségi kapitányok: Csoknyai István, Vladan Matics

A csoport két másik mérkőzésén Angol meglepetésre legyőzte Katart, a svédek pedig hozták a kötelezőt az egyébként remek játékot mutató és végig szoros meccset játszó Egyiptom ellen.

)
Borítókép: Koppenhága, 2019. január 11. Csoknyai István szövetségi kapitány a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének 1. fordulójában játszott Magyarország - Argentína mérkőzésen Koppenhágában 2019. január 11-én. Mögötte Ancsin Gábor (b) és Bodó Richárd. MTI/Illyés Tibor