Itt a vb első bombameglepetése: Angola csodát tett Katar ellen

Angola válogatottja meglepetésre egy góllal legyőzte Katar csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság első fordulójában, a magyar érdekeltségű koppenhágai D csoportban, pénteken.
(fotó: EPA/SRDJAN SUKI)

Az afrikaiak sokkal jobban kezdtek, a szünetben négy góllal vezettek. A közel-keleti együttes a második félidő elején előbb felzárkózott, majd egy 4-0-s sorozattal egyenlített, a hajrában pedig – 1-0 után először – ismét vezetett.

Az izgalmas végjátékban Angola egyenlített, majd egy utolsó másodpercben szerzett góllal a győzelmet is megszerezte – az utolsó percről videó itt.

A müncheni B csoportban Macedónia magabiztosan nyert Japán ellen. Az európai csapatban a Telekom Veszprém balszélsője, Dejan Manaszkov 11 lövésből hét gólt szerzett, az ázsiaiaknál a Dabas jobbátlövője, Tokuda Sinozuka hat kísérletből kétszer volt eredményes.

A pénteki vb-mérkőzések élő közvetítéseit ebben a cikkünkben találja.