Norvégia negyven fölé jutott, Korea továbbra is győzelem nélkül áll

Norvégia válogatottja 41–20-ra legyőzte kedden Chile csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, Herningben.
epa07287393 Norway's Sander Sagosen (C) in action against Chile's Aaron Codina (R) and Javier Frelijj (L) during the IHF Men's Handball World Championship match between Norway and  Chile in Herning, Denmark, 15 January 2019.  EPA/SRDJAN SUKI A norvég Sander Sagosent rángatják a chilei védők (Fotó: EPA/SRDJAN SUKI)

Az előző vb-n ezüstérmes norvégok kétszer tíz, egyszer 19, most pedig 21 góllal győztek a C csoportban. A súlyos vereség ellenére a mezőny legeredményesebb játékosa a chilei Esteban Salinas volt, aki tíz lövésből kilenc gólt dobott.

Az európai együttes ezzel már biztosan középdöntős.

A szomorkodó koreai játékosok a Szerbia elleni vereséget követően (Fotó: EPA/CLEMENS BILAN)

Továbbra is győzelem nélkül áll az egyesített koreai csapat, miután kikapott Szerbia ellen. Az ázsiaiak sokáig vezettek – a második félidő közepén még három góllal -, de a szerbek a hajrában egy 6-1-es sorozattal fordítottak. Az egyesített koreai csapat negyedszer veszített, az európai együttes viszont első alkalommal nyert az A csoportban.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:
A csoport (Berlin):

Szerbia-Korea 31-29 (14-16)

Brazília-Oroszország 25-23 (15-10)
Németország-Franciaország 25-25 (12-10)

Az állás: 1. Franciaország 7 pont, 2. Németország 6, 3. Oroszország 4 (109-104), 4. Brazília 4 (92-103), 5. Szerbia 3, 6. Korea 0

C csoport (Herning):
Norvégia-Chile 41-20 (21-12)

Tunézia – Szaúd-Arábia 24-20 (12-8)
Dánia-Ausztria 28-17 (11-8)

Az állás: 1. Norvégia 8 pont (149-89), 2. Dánia 8 (137-77), 3. Tunézia 4, 4. Ausztria 2 (94-116), 5. Chile 2 (98-140), 6. Szaúd-Arábia 0