A középdöntő, az -alsóház és a magyarok programja a kézilabda-vb-n

Csütörtökön lezárult a német-dán közös rendezésű kézilabda-világbajnokság csoportköre, pénteken szünnap következik, majd szombaton többek között a magyar válogatott Dánia elleni meccsével megkezdődnek a középdöntő és alsóház küzdelmei. Íme a világbajnokság ezen szakaszának részletes programja.

A magyar válogatott a herningi II. csoportban szombaton az olimpiai bajnok Dániával, vasárnap az Afrika-bajnok Tunéziával, jövő szerdán pedig az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkozik. A csoport első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat jövő szombaton.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Ahogy eddig is, a torna valamennyi meccsét élőben közvetítjük az M4 Sporton tévében és/vagy online.

A középdöntő programja:
I. csoport (Köln):
szombat:

Franciaország-Spanyolország 18.00
Németország-Izland 20.30

vasárnap:
Brazília-Horvátország 18.00
Izland-Franciaország 20.30

hétfő:
Spanyolország-Brazília 18.00
Horvátország-Németország 20.30

szerda:
Brazília-Izland 15.30
Franciaország-Horvátország 18.00
Németország-Spanyolország 20.30

Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Németország 3 (59-46), 3. Franciaország 3 (49-47), 4. Spanyolország 2, 5. Izland 0 (52-63), 6. Brazília 0 (43-58)

II. csoport (Herning):
szombat:

Tunézia-Svédország 18.00
Dánia-Magyarország 20.30

vasárnap:
Magyarország-Tunézia 18.00
Norvégia-Egyiptom 20.30

hétfő:
Svédország-Norvégia 18.00
Egyiptom-Dánia 20.30

szerda:
Egyiptom-Tunézia 15.30
Magyarország-Norvégia 18.00
Dánia-Svédország 20.30

Az állás: 1. Dánia 4 pont (66-48), 2. Svédország 4 (60-54), 3. Norvégia 2, 4. Magyarország 1 (60-63), 5. Egyiptom 1 (54-57), 6. Tunézia 0

Alsóházi rájátszás (Elnök Kupa):
1. játéknap, szombat:
a 13-16. helyért (Köln):

Oroszország-Macedónia 13.00
Chile-Katar 15.30

a 21-24. helyért (Koppenhága):
Korea-Japán 13.00
Szaúd-Arábia - Angola 15.30

a 17-20. helyért (Koppenhága):
Szerbia-Bahrein 18.00
Ausztria-Argentína 20.30

Eddigi eredmények, beszámolók, teljes meccsek a világbajnokságról:
Csoportkör
1. nap -  január 10.
2. nap - január 11.
3. nap - január 12.
4. nap - január 13.
5. nap - január 14.
6. nap - január 15.
7. nap - január 16.

8. nap - január 17.