Ricciardo győzött, körülötte remake-eket forgattak: Demolition Man, Expendables...

Csak egy biztonsági autó kell, és kezdődhet is az akció – Daniel Ricciardo a hatodik helyről startolva győzött, csapattársa, Max Verstappen ütött-vágott mindenkit, de legfőképp Sebastian Vettelt. A dobogóra a 100. futamát teljesítő Valtteri Bottas és a ferraris Kimi Räikkönen állhat fel Ricciardo mellé.

Csak egy biztonsági autó kell, és kezdődhet is az akció – Daniel Ricciardo a hatodik helyről startolva győzött, csapattársa, Max Verstappen ütött-vágott mindenkit, de legfőképp Sebastian Vettelt. A dobogóra a 100. futamát teljesítő Valtteri Bottas és a ferraris Kimi Räikkönen állhatott fel Ricciardo mellé.

Pedig a futam eleje nem ezt a képet vetítette előre... Az időmérő meg pláne! Daniel Ricciardo motorcseréje olyannyira veszélyeztette időmérős indulását, hogy csak a Q1 végén tudták lábra állítani. Éppen csak sikerült időben beindítani a Red Bullt, ami után mindig nagy a kérdőjel, hiszen a „hamar munka ritkán jó”. Ezúttal a hamar munka több mint jónak bizonyult, bár a győzelemhez valóban kellett az a bizonyos biztonsági autó, ami amellett, hogy összerántotta a mezőnyt, esélyt adott a taktikázásra is.

Hogy mi vezetett a biztonsági autó fázisig? A Red Bull „fiókcsapatának”, a Toro Rosso versenyzőinek kakaskodása, akik a „hátsó” egyenes végén értették félre egymást, és ebből adódóan hagytak némi törmeléket a pályán.

Jött a biztonsági autó és jöttek a boxba a Red Bullok is,... a többiekkel ellentétben. Ekkor kezdték forgatni az akciófilmet a pályán.

F1_Ricciardo01_180415_M4

Pedig előtte sem volt unalmas a verseny. A 100. futamát teljesítő Valtteri Bottas például a kiállásakor megelőzte az addig az élen hajtó Sebastian Vettelt, és nem is tűnt úgy, hogy az első helyet a német vissza tudná venni.

A sima Ferrari megtörésére jött a Red Bull taktikája és elszántsága. Daniel Ricciardo DRS-sel és DRS nélkül is előzött. Begyújtotta a rakétáit a 6. helyről. Először elkapta Kimi Räikkönent, miközben az előtte autózó Max Verstappen bepróbálkozott a 3. helyen hajtó Lewis Hamiltonnál. A hollandnak nem sikerült. Túl agresszív volt, Hamilton leterelte őt, és ezzel Ricciardo előtt ismét kinyílt egy ajtó.

Belépett rajta, majd átlépett Hamiltonon, Vettelen és az addig vezető Valtteri Bottason is. Ráadásul az egyik legkegyetlenebb előzését épp a jubiláló, és általa kissé „lesajnált” finnen mutatta be. Innen meg sem állt a győzelemig és az cipőből való ivásig. Mert azt hiába akarta elengedni, a nézősereg kikényszerítette belőle. Már amennyire kényszeríteni kellett.

Motor Racing - Formula One World Championship - Chinese Grand Prix - Race Day - Shanghai, China

A többiek mosolya nem volt őszinte a dobogón. Hát még azoké, akik nem értek oda fel. Például Sebastian Vettel, aki, ha nem is győzhetett volna végül, de a 3. helynek meg kellett volna lennie. Csakhogy jött a „Demolition Man”, és ahol a Toro Rosso párosa, ott ő is kipöccintette a négyszeres világbajnokot. Verstappen időbüntetést kapott, Vettel pedig miután összeszedte magát, a nem túl előkelő 8. helyre érkezett be.

Ezzel természetesen nem vesztette el a német a vezető helyét a tabellán, de jócskán megfogyatkozott az előnye. Lewis Hamiltont (45) negyediként intették le Vettel (54) nyolcadikjával ellentétben, így a brit jelenleg 9 pontos hátrányt jegyezve a 2. a bajnokságban. Mögötte Valtteri Bottas (40) és a hatodik győzelmét jegyző Daniel Ricciardo (37) áll.

A következő futamra ezúttal már két hetet kell várni, hiszen április 29-án a mezőny Bakuban csap össze. Emellett viszont egy másik fontos eseményünk is lesz, hiszen a WTCR mezőnye a Hungaroringre látogat.