Hamilton volt az év legjobbja a csapatvezetők szerint

A Forma–1-es csapatvezetők a világbajnokot, Lewis Hamiltont választották meg a 2018-as szezon legjobb versenyzőjének az Autosport szokásos év végi szavazásán. A második helyre a Red Bull holland reménysége, Max Verstappen kertült.

Lewis Hamilton (Fotó: Mercedes)

Immár hagyománynak tekinthető, hogy az Autosport magazin az évad végén megkéri a királykategóriás csapatfőnököket, készítsék el top10-es listájukat a versenyzők teljesítményéről. Annak érdekében, hogy ne zárkózzanak el a részvételtől, és őszintén kifejtsék véleményüket, a lap sosem hozza nyilvánosságra, ki milyen listát állított össze – csak a végeredményt ismertetik.

A szavazásban részt vevő csapatvezetők: Toto Wolff (Mercedes), Christian Horner (Red Bull), Cyril Abiteboul (Renault), Günther Steiner (Haas), Zak Brown (McLaren), Otmar Szafnaeur (Racing Point/Force India), Frédéric Vasseur (Sauber), Franz Tost (Toro Rosso), és Claire Williams (Williams).

Max Verstappen, Lewis Hamilton és Sebastian Vettel (Fotó: XPB) Max Verstappen, Lewis Hamilton és Sebastian Vettel (Fotó: XPB)

Az első tízben szereplő versenyzők a Forma–1 jelenlegi pontrendszere (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) alapján kapják egységeiket. Ezek alapján az év legjobb versenyzője a Mercedes klasszisa, Lewis Hamilton lett, ami nem túl meglepő, hiszen a brit egész évben stabil teljesítményt nyújtott, és megszerezte pályafutása ötödik bajnoki címét.

A második legtöbb pontot Max Verstappen kapta, aki a bajnoki címért sokáig harcban lévő Sebastian Vettelt is maga mögé utasította, aki a csapatvezetők szavazatai alapján „csak” harmadik lett. Őket a tavalyi évhez képest két helyet is javító Fernando Alonso követte (az első hármas 2017-ben is úgy nézett ki, mint idén), őt pedig az egy pozíciót „rontó” Daniel Ricciardo.

A hatodik helyre az első királykategóriás szezonját futó Charles Leclerc került, Kimi Räikkönen és Valtteri Bottas elé (noha ő idén nem szerzett győzelmet, tavalyhoz képest három helyet javított). A kilencedik Esteban Ocon, a tizedik pedig Nico Hülkenberg a csapatvezetők listáján.