A Ferrarié az első nap: Vettel volt a leggyorsabb és a legszorgalmasabb

Sebastian Vettel és a Ferrari elsőségével indult a 2019-es felkészülési időszak, miután a négyszeres világbajnok délelőtti idejét a teszt második részében senki sem szárnyalta túl. A második helyre végül az utolsó órában sokat javító Carlos Sainz ugrott a McLarennel, a harmadikra pedig Romain Grosjean, akinek délelőtt még problémák adódtak az autójával.

Sebastian Vettel (Fotó: XPB)

Vettel a C3-as (tehát a közepes) abroncson érte el legjobbját, mellyel a délelőtti etap végén még kimagaslott a mezőnyből, az akkor második helyen álló Sergio Pérez ugyanis 1,7 másodperces lemaradásban volt hozzá képest.

A német délután már nem javított legjobbján (tehát az 1:18,161 maradt az első tesztnap „győztes” körideje), viszont szorgosan rótta a köröket: a mutató a nap végén 169-nél tartott a neve mellett, tehát ebben a kimutatásban is ő került az élre, lévén nála több kilométert senki sem teljesített Barcelonában.

Vettel „előnye” viszont apadt: a rakétákat az utolsó órában begyújtó Sainz lemaradása mindössze három tized volt, és a harmadik helyre ugró Grosjean is egy másodpercen belülre tudott kerülni a némethez képest. Ami a köröket illeti, a McLaren és a Haas versenyzője is elmaradt a ferraris riválistól, igaz, a nap során mindkettejük miatt állt egy ideig az edzés: Grosjean autója délelőtt állt le, Sainzé pedig nem sokkal a második etap kezdete után.

Carlos Sainz (Fotó: XPB) Carlos Sainz (Fotó: XPB)

A spanyol McLarenjének ereje nem sokkal a boxutca elhagyása után ment el, a probléma viszont nem lehetett komoly, hiszen Sainz viszonylag gyorsan visszatérhetett a pályára. Grosjean esetében hosszabbra nyúlt a szerelési időszak (a Haasnak egy benzinpumpával kapcsolatos problémát kellett orvosolnia), de délutánra sikerült rendbe hozni az autót, ami ekkor már problémamentesen futott.

Jól kezdett a Red Bull-Honda is: Max Verstappen összesen 128 kört teljesített komoly műszaki hibák nélkül, és időeredménye révén az ő neve is a tabella első felére került – negyedik lett.

Az ötödik helyen Kimi Räikkönen végzett az Alfa Romeóval. A finn világbajnok végül összesen 114 kört teljesített, ami mindenképpen pozitív a lassú kezdés után: délelőtt némi időt veszített, miután kicsúszott és autója a kavicságyba ragadt. Miatta egyébként a nap legvégén is előkerült a piros zászló, egy perccel a leintés előtt ugyanis autója megállt a célegyenesben (hogy mi lehetett a probléma oka, arról egyelőre nem érkeztek hírek).

Max Verstappen (Fotó: XPB) Max Verstappen (Fotó: XPB)

A délelőtt még előkelő helyen álló Pérez a második etapban mindössze 10 kört tett hozzá az addig futott 20-hoz, a nap végére tehát a kilométereket számláló listán is alaposan visszacsúszott – egészen pontosan az utolsó helyre, hiszen nála mindenki több kört teljesített.

A Racing Pointtal ellentétben nem panaszkodhattak a körmennyiségre a Mercedes garázsában! Lewis Hamilton és Valtteri Bottas (délelőtt a finn, délután a brit ült az autóban) összesen 150 kört teljesített, a címvédő csapat tehát a szokásoknak megfelelően szorgosan kezdte a napot, ami pedig a köridőket illeti, azokra egyelőre nem fordítottak túl nagy figyelmet (gyorsulni általában a második héten szoktak): Bottas nyolcadik, Hamilton kilencedik volt az eredménylistán.

Köridők tekintetében a Renault napja sem volt túl erős, az utolsó két helyen ugyanis az ő versenyzők zártak (a csapattal harmadik évére készülő Nico Hülkenberget, és az első renault-s tesztjét teljesítő Daniel Ricciardót mindössze 3 ezred választotta el).

A nap legnagyobb vesztese kétségtelenül a Williams volt, a csapat autója ugyanis nem készült el időben, így ki kellett hagyniuk a mai gyakorlást, sőt kiderült, valószínűleg holnap sem gurulhatnak pályára a késlekedés miatt. Remélik, szerdán ők is elkezdhetik a munkát.