Erste Liga: a felsőházban folytathatja az Újpest

Az UTE egygólos győzelmet aratott a vendég Fehérvári Titánok ellen a jégkorong Erste Ligában vasárnap, így a középszakasz során majd a felsőházban folytathatja szereplését.

A találkozón gólt szerzett és gólpasszt adott Kovács Csaba, a 33 éves játékos első mérkőzését játszotta azt követően, hogy tavaly szeptemberben bejelentette visszavonulását. A csatár 2002-től 2016-ig Székesfehérváron játszott, az előző idényben a MAC Budapest csapatát erősítette. A magyar válogatottal 2009-ben és 2016-ban a világelitben szerepelt.

Az alapszakaszból csupán a hétfői MAC Budapest-Vienna Capitals II összecsapás maradt hátra, így már kialakult a felső- és az alsóház mezőnye. Az egykörös középszakaszban két részre oszlik a mezőny, felül négy, alul öt együttessel. Ezt követően a sereghajtó számára véget ér az idény, a többiek bejutnak a negyeddöntőbe.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):
UTE-Fehérvári Titánok 5-4 (2-1, 1-1, 2-2)

korábban:
DVTK Jegesmedvék-Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (0-2, 2-0, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után