Meccselhet a rájátszásért a MAC a szlovák hokiligában

A MAC sima, 3-0-s vereséget szenvedett Zólyomban a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján, mégis mérkőzhet a rájátszásért.

Az újbudai együttes tizedik helyezése – két fordulóval az alapszakasz vége előtt – azzal vált biztossá, hogy a közvetlen rivális Liptószentmiklós szintén kikapott.

A játéknap másik mérkőzésén a DVTK Jegesmedvék saját közönsége előtt hosszabbításos vereséget szenvedett a címvédő Besztercebányától. A miskolci csapat sorozatban harmadik meccsén kapott ki, s nyolcadik a tabellán két fordulóval az alapszakasz vége előtt.

A szlovák bajnokságban az alapszakasz után az első hat automatikusan a negyeddöntőbe jut, míg a hetedik a tizedikkel, a nyolcadik a kilencedikkel vív két nyert mérkőzésig a rájátszásért.

HKM Zvolen (szlovák)-MAC Újbuda 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)
DVTK Jegesmedvék-HC Banska Bystrica (szlovák) 4-5 (1-3, 3-0, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után