Újabb magyar érmek a maratoni kajak-kenu vb-n

A magyar válogatott egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyert a portugáliai Prado Vila Verdében zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság pénteki versenynapján, amikor az ifjúsági és az U23-as korosztály képviselői szálltak vízre.

A verseny honlapja szerint az U23-asok között férfi kenu egyesben (22,6 km) Adolf Balázs ezüst-, Laczó Dániel bronzérmes lett. Az ifjúságiaknál női kajak kettesben (19 km) a Bakó Olga, Kőhalmi Emese duó győzött, a Csikós Zsóka, Tófalvi Viktória páros pedig második lett.

A magyarok a világbajnokság csütörtöki nyitónapján három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek.

Szombaton és vasárnap a felnőttek versenyszámaira kerül sor.

A maratoni szakág önálló világbajnokságát 1988 óta rendezik meg. A hosszú távú pályákon az evezést futó szakaszok váltják, ahol a versenyzőknek a hajójukat és a lapátjukat kézben kell vinniük két vízi út között.

Borítókép: Bakó Olga és Kőhalmi Emese győzött a Csikós Zsóka, Tófalvi Viktória páros előtt. (Forrás: http://kajakkenusport.hu)