Kozák, Kopasz és a női kenupáros biztosan duplázik a szegedi vb-n

A kajakozó Kozák Danuta és Birkás Balázs 200, Kopasz Bálint 500 méteren, míg a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros 200-on ismételte meg három héttel ezelőtti sikerét a kajak-kenusok Szolnokon zajló második válogatóversenyén, s így már készülhet az augusztusi, szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

Kozák Danuta (forrás: mkksz)
A viadal szerdai második napján összesen hét számban rendeztek döntőt, ezek közül két számban – férfi K-2 és női C-1 200 méteren – más egység győzött, mint az első fordulóban.

A nőknél 500 méteres duplázása után 200 méteren sem talált legyőzőre az UTE ötszörös olimpiai bajnoka, Kozák Danuta, míg a férfiaknál Kopasz az 1000 méter keddi megnyerése után szerdán 500-on is sikerrel járt.

Ugyancsak második válogatóversenyén győzött K-1 200 méteren a szegediek sprintere, Birkás Balázs, és az 500 méteres táv mellett 200-on is készülhet a világbajnokságra a kenus Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső páros. A női kajak kettesek 200 méteres számában Lucz Anna és Kiss Blanka ismét gyorsabb volt mint Hagymási Réka és Medveczky Erika, így ők is másodszor ünnepelhettek.

Balla Virág és Takács Kincső páros harmadikként ér célba a szegedi kajak-kenu világkupa női kenu párosok 200 méteres döntőjében 2018. május 19-én. MTI Fotó: MKKSZ / Szalmás Péter Balla Virág (hátul) és Decvecseriné Takács Kincső (fotó: MKKSZ / Szalmás Péter)



Két számban, férfi K-2 200 méteren, valamint a női kenusok 200 méteres versenyében új győztest avattak: előbbiben ezúttal Apagyi Levente és Csizmadia Kolos Attila diadalmaskodott a Balaska Márk, Dudás Miklós duót megelőzve, míg utóbbiban a szegedi Nagy Bianka visszavágott az újpesti Lakatos Zsanettnek.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány a verseny előtt azt mondta: ha bizonyos számokban nem az nyer, aki az első válogatón, akkor az adott helyzet dönti el, hogy még az Európa Játékok előtt megrendezik-e a pótválogatót, vagy csak utána. Minszkben jövő keddtől csütörtökig rendezik majd a sportági versenyeket. A EJ-csapatot pénteken hirdetik ki, a küldöttség pedig vasárnap utazik el a fehérorosz fővárosba.

A szolnoki viadal csütörtökig tart, a zárónapon 8 órától rajtolnak a futamok, a felnőtt döntőket 10, illetve 15.20 órától rendezik.

A szerdai dobogósok
férfiak:
K-1 500 m:
1. Kopasz Bálint (Graboplast Győri VSE) 1:40.246 perc
2. Dombvári Bence (Budapesti Honvéd SE) 1:41.631
3. Noé Bálint (Budapesti Honvéd SE) 1:41.921

K-1 200 m:
1. Birkás Balázs (NKM Szegedi VSE) 35.036 másodperc
2. Csizmadia Kolos Attila (Fémalk Bomba AVSE) 35.141
3. Tótka Sándor (UTE) 35.306

K-2 200 m:
1. Apagyi Levente, Csizmadia Kolos Attila (Fémalk Bomba AVSE) 32.590 mp
2. Balaska Márk, Dudás Miklós (Fémalk Bomba AVSE, Budapesti Honvéd SE) 32.980
3. Kovács Márk, Csontos Zsolt Márk (Fémalk Bomba AVSE) 34.975

nők:
K-1 200 m:
1. Kozák Danuta (UTE) 40.722 mp
2. Lucz Dóra (UTE) 40.772
3. Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 40.912

K-2 200 m:
1. Lucz Anna, Kiss Blanka (UTE) 37.346 mp
2. Hagymási Réka, Medveczky Erika (Budapesti Honvéd SE) 37.436
3. Katrinecz Rita, Bodonyi Dóra (Szolnoki KKK) 38.886

C-1 200 m:
1. Nagy Bianka (NKM Szegedi VSE) 49.224 mp
2. Lakatos Zsanett (UTE) 50.429
3. Bragato Giada (Tiszaújvárosi KKSE) 51.759

C-2 200 m:
1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 45.599 mp
2. Kisbán Zsófia, Bragato Giada (Lágymányosi Spari VS, Tiszaújvárosi KKSE) 47.629
3. Sáling Laura, Molnár Rebeka (Graboplast Győri VSE) 47.729