Három ezres címvédés a kajak-kenu ob-n

A kajakozó Kopasz Bálint, a kenus Bodonyi András, valamint a férfi kenunégyes megvédte címét a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek pénteki nyitónapján az 1000 méteres versenyeket bonyolították le.

Kopasz Bálint (fotó: Facebook/MKKSZ)
Az augusztus 21. és 25. között Szegeden sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságra készülő Kopasz a papírformának megfelelően magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt, több mint három másodperces előnnyel ért a célba. Bodonyi ugyancsak simán nyert.

A férfi kajakosoknál Erdőssy Csaba két aranyérmet is begyűjtött, párosban Bogár Gáborral, négyesben pedig a vb-hajó tagjaként, azaz Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Kós Benedek társaként. Férfi kenuban két versenyző is duplázott, miután párosban a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó győzött, négyesben pedig ők ketten Sáfrán Mátyással és Bakó Tamással kiegészülve megismételték tavalyi sikerüket.

A női kajakozóknál a vb-re készülő legjobbak távollétében a négyesben kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina nyerte az egyest, párosban és négyesben pedig egyaránt a KSI többnyire fiatal versenyzőkből álló egységei szerezték meg az első helyet.

Szombaton az 500-as, vasárnap pedig a 200-as és 5000-es döntőket rendezik az ob-n.

Az 1000 méteres versenyek végeredményei:
férfiak:
K-1:
1. Kopasz Bálint (Graboplast Győr) 3:20.097 p
2. Noé Bálint (BHSE) 3:23.172
3. Dombvári Bence (BHSE) 3:25.327

K-2:
1. Erdőssy Csaba, Bogár Gábor (Graboplast Győr, Szolnok) 3:08.297
2. Noé Zsombor, Solti László (Merkapt-Mekler Ifjúsági TSE, Vasas) 3:09.322
3. Varga Dominik, Györgyjakab Máté (MTK, UTE) 3:14.217

K-4:
1. Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek (Graboplast Győr, UTE, Szarvas) 2:57.949
2. Nádas Bence, Birkás Balázs, Kuli István, Tótka Sándor (NKM Szegedi VSE, UTE) 3:01.639
3. Varga Dominik, Luczó Bence, Balogh Gergely, Györgyjakab Máté (MTK, UTE) 3:03.449

C-1:
1. Bodonyi András (DVTK) 3:45.911 p
2. Dóri Bence Balázs (UTE) 3:47.176
3. Bakó Tamás (KSI SE) 3:47.676

C-2:
1. Korisánszky Dávid, Mike Róbert (BHSE, KSI SE) 3:31.200
2. Bakó Tamás, Sáfrán Mátyás (KSI SE) 3:33.165
3. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (Dunaferr, UTE) 3:33.300

C-4:
1. Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás (BHSE, KSI SE)3:24.188
2. Fekete Ádám, Lelovics Dávid, Dóri Bence Balázs, Szőke Attila (UTE) 3:26.918
3. Balla Levente, Krasznai Péter, Sáling Áron, Bucsi Bálint (Graboplast Győr) 3:36.338

nők:
K-1:
1. Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast Győr) 3:53.050
2. Horváth Alexandra (NKM Szegedi VSE) 3:54.425
3. Szabó Ágnes (KSI SE) 3:55.925

K-2:
1. Rugási Csilla, Budai Gvendolin (KSI SE) 3:42.743
2. Horváth Alexandra, Verbőczi Eszter (NKM Szegedi VSE) 3:46.303
3. Pető Adél, Fülöp Fanni (City-Gas Tiszafüred SE) 3:46.438

K-4:
1. Szendy Lilla Katalin, Budai Gvendolin, Szabó Ágnes, Rugási Csilla (KSI SE) 3:25.587
2. Fülöp Fatime, Fülöp Fanni, Szabó Lili, Pető Adél (City-Gas Tiszafüred SE) 3:28.252
3. Kovács Petra Sára, Marek Bianka, Kovács Natália, Hujber Flóra Andrea (Graboplast Győr) 3:29.347