Az olimpiai bajnok vette át a sárga trikót a Tour de France-on

A BMC volt a leggyorsabb a hétfői csapatidőfutamon, a Tour de France országúti kerékpáros körverseny harmadik szakaszán, a sárga trikót pedig a belga Greg van Avermaet vette át.
epa06875662 Team BMC race during the 35.5km team Time trial in the 3rd stage of the 105th edition of the Tour de France cycling race in Cholet, France, 09 July 2018.  EPA/YOAN VALAT A BMC négy másodperccel előzte meg Chris Froome csapatát (Fotó: EPA/YOAN VALAT)

A Cholet környéki 35,5 kilométeres távon a BMC mögött a címvédő Chris Froome csapata, a Sky lett a második, harmadikként a Quick-Step Floors zárt.

Van Avermaet az első aktuális olimpiai bajnok, aki sárga trikót ölthetett magára a Touron.

3. Geraint Thomas (brit, Sky) 3 mp h.

A versenyzőkre kedden a La Baule és Sarzeau közötti 195 kilométer megtétele vár. A 105. Tour de France-on a július 29-i, párizsi befutóig 3351 kilométert teljesít a mezőny.